Microsoft’tan OpenAI’a 1 Milyar Dolar Yatırım!

Microsoft çok daha zorlu görevleri kolaylıkla sağlayabilecek bir süper bilgisayar için OpenAI ile ortaklığa gidiyor.

Kurucuların arasında Elon Musk’ın da yer aldığı yapay zeka şirketi OpenAI, Microsoft’un Azure bulut teknolojisinde kullanması üzerine yapay zeka destekli bir süper bilgisayar geliştirmek üzere anlaşmaya vardı.

İki firmanın amacı geniş çaplı bir görev anlayışı olan yapay zeka (AGI) geliştirmek ve iş çözümlerinde insan seviyesinde görevler üstlenen bir otonom bilgisayara imza atmak.

Microsoft basına verdiği demeçte OpenAI ve Microsoft’un benzeri olmayan bir çeperde hesapla platformu oluşturarak daha da gelişmiş AI modellerini eğiten ve çalıştırn bir Azure bulut servisi ortaya çıkarmayı amaçladıklarını söyledi. Açıklamanın devamında modern yapay zeka sistemlerinin eğitildikleri görevlerde iyi sonuçlar verdiklerini, ancak sürekli gelişen günümüz dünyasında daha zorlu görevler için çoklu yapay zeka teknolojilerine ihtiyaç olduğu belirtiliyor.

İki şirket geliştirdikleri yapay zeka teknolojisinin iklim değişikliği, eğitim ve sağlık gibi zorlu sorunları çözme konusunda da yardımcı olmasını umuyor.

Total
1
Shares
Önceki haber

Bosch ve Daimler’in Otonom Araç Park Yerine Devletten Onay

Sonraki haber

UPS, Drone’la Teslimat Servisi için Onay Bekliyor

İlginizi çekebilir

Türkiye’yi Uçuracak Şirketler Açıklandı

Türkiye’nin ve iş dünyasının her alandaki gelişiminde önemli katkıları olan bilişim teknolojilerini geliştiren ve çözüm sunan şirketlerin yer aldığı ‘İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2019 Araştırması’nın sonuçları açıklandı. Başarılı şirketler, farklı etkinlikleri de içerisinde barındıran Bilişim 500 Töreni’nde ödüllerini aldılar. Dijital ortamda gerçekleştirilen tören, girişimci – yatırımcı ilişkilerinin gelişimi açısından da önemli bir platform görevi gördü.
Devamını oku