Microsoft’tan OpenAI’a 1 Milyar Dolar Yatırım!

Microsoft çok daha zorlu görevleri kolaylıkla sağlayabilecek bir süper bilgisayar için OpenAI ile ortaklığa gidiyor.

Kurucuların arasında Elon Musk’ın da yer aldığı yapay zeka şirketi OpenAI, Microsoft’un Azure bulut teknolojisinde kullanması üzerine yapay zeka destekli bir süper bilgisayar geliştirmek üzere anlaşmaya vardı.

İki firmanın amacı geniş çaplı bir görev anlayışı olan yapay zeka (AGI) geliştirmek ve iş çözümlerinde insan seviyesinde görevler üstlenen bir otonom bilgisayara imza atmak.

Microsoft basına verdiği demeçte OpenAI ve Microsoft’un benzeri olmayan bir çeperde hesapla platformu oluşturarak daha da gelişmiş AI modellerini eğiten ve çalıştırn bir Azure bulut servisi ortaya çıkarmayı amaçladıklarını söyledi. Açıklamanın devamında modern yapay zeka sistemlerinin eğitildikleri görevlerde iyi sonuçlar verdiklerini, ancak sürekli gelişen günümüz dünyasında daha zorlu görevler için çoklu yapay zeka teknolojilerine ihtiyaç olduğu belirtiliyor.

İki şirket geliştirdikleri yapay zeka teknolojisinin iklim değişikliği, eğitim ve sağlık gibi zorlu sorunları çözme konusunda da yardımcı olmasını umuyor.

Total
1
Shares
Önceki haber

Bosch ve Daimler’in Otonom Araç Park Yerine Devletten Onay

Sonraki haber

UPS, Drone’la Teslimat Servisi için Onay Bekliyor

İlginizi çekebilir

Teknoloji Artacak, Test Yapacak Uzman ve Şirkete İhtiyaç Yükselecek

Yazılım Test ve Kalite Derneği Başkanı Koray Yitmen, Covid-19 pandemisi ile beraber teknoloji okur yazarlığının arttığını, dünyanın daha online bir hayatı seçmek zorunda kaldığını belirterek, teknolojinin geleceği belirleyeceğini ifade etti. Teknolojiye olan ihtiyacın artmasıyla beraber test sistemlerinin ve test yapacak uzmanların da artacağını anlatan Yitmen, bu ihtiyacı karşılamak için uğraşacaklarını ifade etti.
Devamını oku