Microsoft’un Huawei İle Ticari Anlaşma Yapmasına İzin Verildi

Amerika Birleşik Devletleri, ticari engel koyduğu Huawei’nin Microsoft dahil bir çok şirket ile iş yapması için özel lisans verildi

Amerika Birleşik Devletleri tarafından Huawei’ye konan ticari anlaşma yasağı sebebiyle, firmaların beraber iş yapabilmek için özel lisans alması gerekiyor. Yasak öncesi Huawei ürünlerinde Windows işletim sistemlerinin ve Office uygulamalarının yüklü olarak gelmesi için anlaşmış olan iki firma da bu anlaşmayı yerine getiremez duruma gelmişti. Ama bu sorun ortadan kalkmış gözüküyor.

ABD yönetimi, Huawei ile ticaret anlaşmaları yapmak isteyen firmalar için özel bir lisans uygulamasını devreye soktu. Bu lisans sayesinde Amerika şirketleri Huawei ile ticaret yapabilecek. Lisanslar tek bir ürün üzerine alınabileceği gibi, her anlaşmayı kapsayan bir lisans da almak mümkün.

Microsoft tarafından alınan lisans genel olarak tüm anlaşmaları kapsıyor. Bu sayede Huawei’nin diz üstü bilgisayarlarında Microsoft ürünleri kullanıma hazır bir şekilde gelebilecek.

Huawei ile ticaret yapabilmek için lisans alan diğer şirketlerin kimler olduğu konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Total
181
Shares
Önceki haber

Tesla Yeni Araçlarını Tanıttı

Sonraki haber

Aksiyon Kamerasında DJI Osmo Action Dönemi Başladı

İlginizi çekebilir