MIT, Sahte Resim Oluşturan ve Tespit Edebilen Yapay Zeka Geliştirdi

Geliştirilen yapay zeka hem görseller üzerinde oynama yapabiliyor hem de üzerinde oynanmış görsellerin tespitini sağlıyor.

MIT ve IBM tarafından ortaklaşa geliştirilen yapay zeka sıfırdan görsel oluşturarak, oluşturduğu görselin temasına uygun biçimde düzenlemeler yapabiliyor. Sanatçılar ve tasarımcılar için büyük fayda sağlayacağına inanılan yapay zeka, sahte ve değiştirilmiş görüntüleri tespit etmek için de kullanılabiliyor.

GANpaint Studio olarak adlandırılan ve ücretsiz bir demoya sahip olan uygulama elle nesne eklemeye gerek duymadan, kullanıcının komutuyla uygun noktaya istenilen objeyi yerleştiriyor. Dilerseniz aynı şekilde görüntüden objeleri de silebiliyorsunuz. Şu an için geliştirme aşamasında olan GANpaint Studio’nun gelecekte video klipleri de düzenleyebileceği söyleniyor.

Yapay zekayı geliştiren araştırmacılar sürpriz bir keşfe de imza attı. Sistem obje ve bölge arasındaki ilişkiyi öğrenerek, mesela yerleştirilen objenin gökyüzüne ait olup olmadığını anlayabiliyor. Böylelikle bulutların yanına çimen konulmaması gerektiği sonucuna varıyor.

Sahte görsel oluşturmayı kolaylaştıran yazılım aynı zamanda araştırmacılara sahte görselleri nasıl tespit edebilecekleri konusunda da yardımcı oluyor. Dilerseniz GANpaint Studio’yu buradan deneyebilirsiniz.

Total
19
Shares
Önceki haber

Zihinle Kontrol Edilebilen Robotik Kol Geliştirildi

Sonraki haber

Huawei Telefonlarının Geleceği Ne Olacak?

İlginizi çekebilir