Mitsubishi Blizzard Sponsorluğunu Geri Çekti

Hong Kong’a destek verdiği için bir oyuncuyu men eden Blizzard, büyük sponsorlarından birini kaybetti.

Blizzard Entertainment, geçtiğimiz haftalarda Hong Kong’u desteklediğini söyleyen Hearthstone oyuncusu Ng “Blitzchung” Wai Chung’u turnuvalardan men etmiş ve bunun sonucu olarak bir çok kesimin tepkisini toplamıştı. Şirket oyunculardan aldığı tepkilerin yanı sıra, amerikan hukuk şirketlerinden uyarı almış hatta bazı çalışanlarının da tepki göstererek ayrılmasına sebep olmuştu. Şimdi ise uluslararası turnuvalardaki en büyük sponsorunu kaybetti

İlk olarak Asya Pasifik Hearthstone Turnuvası sırasında Mitsubishi logosunun sponsorlar arasında olmadığı fark edildi. Mitsubishi adına konuşan bir yetkili Daily Beast sitesine yaptığı açıklamada e-spor etkinliğinin ardından yayınlanan röportajda Hong Kong’a desteklerini sunan Wai Chung’un turnuvalardan men edilmesinden 2 gün sonra Mitsubishi’nin sponsorluğunu çektiğini söyledi. Firmanın Tayvan kolu tarafından sağlanan sponsorluğun çekilmesi hakkında daha fazla açıklama yapılmadı.

Oyuncunun men edilmesinin ardından gerçekleştirilen protestolarda, Blizzard oyunlarından karakterlerin kostümlerini giyen katılımcılar da vardı.

Ekim ayının başlarında Wai Chung’ı 1 yıl boyunca turnuvalardan men edip, ödül paralarını vermeyeceğini söyleyen Blizzard, gelen tepkiler üzerine bu süreyi 6 aya indirmiş ve ödül paralarını vereceğini söylemişti. Aldıkları kararların Çin hükümeti ile aralarını iyi tutmak için olmadığını söyleyen Blizzard’ın Çin’de gerçekleştirdiği satış başarıları düşünüldüğünde, topluluk bu konuda pek ikna olmadı.

Blizzard’ın bu hafta gerçekleştirilecek olan yıllık BlizzCon etkinliği Hong Kong olaylarının gölgesi altında kalacak gibi gözüküyor. Bazı organizasyonların bir araya gelip çeşitli protestolar gerçekleştirmesi bekleniyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Bırakın Kahvenizi Telefonunuz Yapsın

Sonraki haber

Hitachi Vantara, Yeni Lumada Platform Veri Hizmetleri İle Tüm Endüstrilere Veri Odaklı Hız Ve Yenilikçilik Getiriyor

İlginizi çekebilir

Yazılım Devi Micro Focus Türkiye Ar-Ge Yatırımı İle Büyüdü!

2020 Micro Focus için beklentilerinin üzerinde bir büyüme yılı olarak geride kalıyor. Yıl içinde Atar Labs ile Türkiye’nin siber güvenlik alanındaki en büyük satın almasını gerçekleştiren şirket, “Micro Focus Virtual Realize Tour ‘20” ile de sektörün en önemli etkinliklerinden birine imza attı. Dijital dönüşümün ve bilişim teknolojilerinin ön plana çıktığı 2020’yi hedeflerinin üzerinde bir büyümeyle kapatacaklarını açıklayan Micro Focus Türkiye ve Yunanistan Genel Müdürü Deniz Kırca, “2021’de de hızlı büyümemizi sürdürürken yenilikçi teknoloji ve çözümlerimizle müşterilerimize destek olmaya devam edeceğiz” dedi.
Devamını oku