Mozilla’nın Reklamsız Tarayıcısı Hakkında Yeni Bilgiler

İnternet tarayıcıları arasında rekabet devam ediyor.

Aralarında Slate, BuzzFeed, Gizmodo, USA Today ve Vox’un yer aldığı 12 medya partneri olan abonelik girişimi Scroll ile işbirliğine giden Mozilla, internet tarayıcısı Firefox’un reklamsız sürümünü denemeye alacak. Kullanıcıların bu reklamsız sürümü kullanması için aylık 5 dolara sisteme abone olması gerekecek.

Firefox Ürün Sorumlusu Peter Dolanjski yaptığı açıklamada tüm dikkatlerini yayıncılar ve kullanıcılar arasında daha sürdürülebilir bir ekosistem dengesine verdiklerini ve mevcut girişimin bunun bir meyvesi olduğunu dile getirdi.

Abonelik sadece reklamsız bir internet keyfi sağlamayacak ve kullanıcılar pek çok haber sitesinden makalelerin sesli versiyonlarına erişim sağlayabilecekler.

Kaynak: TheNextWeb

Total
1
Shares
Önceki haber

British Airways’e Tarihi Ceza

Sonraki haber

Tatilde Olmazsa Olmazınız 10 Teknolojik Aksesuar

İlginizi çekebilir

En Zor Yılda Bile Teleperformance Türkiye’den Katlayan Büyüme Performansı

Dünyanın en büyük bütünleşik çok kanallı dış kaynak müşteri deneyimi hizmetleri sağlayıcısı Teleperformance, 2020 yılında Türkiye’de yüzde 50’den fazla büyüyerek 370 milyon TL ciroya ulaştı. Son 3 yılda cirosunu 3’e katlayan şirket, istihdamını yüzde 60 artırdı ve çalışan sayısını 6 binin üzerine taşıdı. Sektörün ihracat liderliğini sürdürdüklerini söyleyen Teleperformance Türkiye CEO’su Tülay Doğrular, “2021’de özellikle yakın kıyı operasyonlarımız için Ege bölgesinde yeni bir yatırımı daha hayata geçireceğiz. Altıncı bölge yatırımımıza da devam edeceğiz. 2021’de de yine en az yüzde 50 büyüme hedefliyoruz” dedi.
Devamını oku