Müşteriler İnovasyonun Yeni Önderleri

2019 yılında firmaların başarısı, ürün ve hizmetleri hakkında yapılan kullanıcı yorumlarıyla ölçülüyor. Tüketiciler, fikirlerine önem veren ve onları önemseyen şirketleri tercih ediyor. Aldığı yorumlarla dünyanın en büyük online alışveriş platformu olan Amazon’da kendi klasmanında birinci sıraya yükselen Anker, yöneticilere “Başarılı iletişim nasıl elde edilir?” sorusunun cevabını veriyor.

İçinde yaşadığımız inovasyon çağında yaşamlarımız, gelişen teknolojiyle birlikte günden güne hızlanıyor. Neredeyse her tüketicinin aynı zamanda bir internet kullanıcısı olduğu gerçeği ise alışveriş alışkanlıklarını kökten değiştiriyor. İnsanların büyük bir bölümü, artık alışveriş yapmadan önce kendine diğer kullanıcı yorumlarını referans alıyor. Bu yorumlar yalnızca müşteriler için değil, markalar için de büyük önem taşıyor. Tüketicilerin sesine kulak veren ve ürünlerini buna göre son kullanıcıya sunan şirketler, elde ettikleri müşteri sadakatiyle rakiplerini geride bırakıyor.

Ürettiği sıra dışı ve inovatif ürünlerle hayatın her alanına dokunan Anker, müşterilerinden gelen yorum ve önerilere gösterdiği ilgiyle başarısının yalnızca teknoloji alanında olmadığını kanıtlıyor. Türkiye’de de büyük beğeni toplayan “Anker Eufy RoboVac” robot süpürge serisi, Hepsiburada ve Amazon gibi en büyük online alışveriş platformlarında kendi klasmanında en fazla olumlu yorum toplayan ürün grubu olmasıyla dikkat çekiyor. Gelen yorumların çoğunda “İyi Fiyat”, “Güçlü Temizlik” ve “Sessiz Çalışıyor” gibi ifadeler görmek mümkünken, bazı Anker müşterileri ise firmanın iletişim departmanını özellikle tebrik ediyor.

Anker, müşterilerinden gelen yeni fikirleri ürünlerine hızlı bir şekilde entegre ediyor. Kullanıcı yorumları, firma içindeki ürün geliştirme süreçlerini doğrudan etkiliyor. “Müşterilerimizden gelen geri bildirimlere, geliştirdiğimiz teknolojilerden bile daha fazla önem veriyoruz.” sözleriyle, markanın vizyonunu ortaya koyan Anker Türkiye ve Orta Asya Ülke Müdürü Cem Bodur, tüketici iletişimini daha da güçlendirmek için 6 farklı kanal üzerinden sürekli olarak bilgi topladıklarını söylüyor.

İnternetteki olumlu yorumların Anker’in başarılı iletişim stratejilerinin doğal bir sonucu olduğunu belirten Bodur: “Anker’de fikre önem verme süreci, ürün daha geliştirme aşamasındayken başlıyor. Bir ürünü piyasaya sunmadan önce sayısız testten geçirip kullanıcılarımızdan fikir alıyoruz. “Sizce bu ürün nasıl daha iyi hale gelebilir?” ve “Bu ürün beklentilerinizi tam anlamıyla karşılıyor mu?” gibi sorular soruyor, ürünlerimizi gelen yanıtlara göre geliştiriyoruz. Müşterilerimiz bize e-posta, telefon ve canlı destek kanallarımız üzerinden diledikleri zaman kolayca ulaşabiliyor.” diye konuştu.

Firma düzenli olarak yaptığı anket çalışmalarıyla bu süreçleri desteklemeye devam ediyor. Problemlerine internette arama yaparak çözüm bulan tüketiciler, artık satın alma kararını da bu şekilde veriyor. Bodur’a göre, tüketicilerin yorumları firmaların başarısını belirlemeye gelecekte de devam edecek. Bu yüzden her profesyonelin iletişime her zamankinden daha fazla önem vermesi gerekiyor.

Total
1
Shares
Önceki haber

Elektronik Sektöründe Başarının Sırrı Bu Araştırmada

Sonraki haber

Endüstri 4.0 Nasıl Ortaya Çıktı?

İlginizi çekebilir

Okullar Zyxel Networks ile Hibrit Eğitim Hazırlıklarını Tamamlıyor

Koronavirüs salgınıyla hayatımıza giren uzaktan eğitim ve normalleşme sürecinde dönüş yapılan yüz yüze eğitimin birleşimi olan hibrit modelin, gelecek dönemde tüm dünyada uygulanması bekleniyor. Kesintisiz ağ bağlantıları ise hibrit eğitimin en önemli kriterlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Zyxel Networks, Türkiye'nin dört bir yanındaki çalışmalarıyla okulların hibrit eğitime geçiş sürecinde gerek duyduğu ağ altyapılarını sağlayarak başarı hikayelerine imza atıyor.
Devamını oku

MP3 25 Yaşında!

90’ların ve 2000’lerin başında müziğe ulaşımda adeta devrim yaratan .mp3 formatı, 25 yaşına bastı. Bugün artık mp3’ü çok tercih etmesek de müziğin bugünkü şeklini almasında .mp3’ün payını herhalde kimse yadsıyamaz…
Devamını oku