Netaş’ın İletişim Platformu Talki’ye TESİD’den Ödül

Netaş ArGe’si tarafından geliştirilen ve Avustralya’ya ihraç edilen bulut tabanlı multimedya iletişim platformu Talki’ye TESİD’den ödül.

Bu sene 17. düzenlenen TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri töreninde Netaş ArGe’si tarafından geliştirilen Talki, Yenilikçiliğin Ticarileştirilmesi ödülüne layık görüldü.

Talki platformu, zengin servis içeriğine ek olarak bulundurduğu PSTN ve SMS altyapılarına çağrı ve mesaj yönlendirme hizmetleri ile uçtan uca yetkin bir altyapıya sahip. İhtiyaca göre önden veya sonradan ödemeli olarak hizmet verebilen bu platform, müşterilerine bu servislerin ücretlendirmesini yönetme imkanı da sağlıyor.

Özellikle küçük ve orta büyüklükteki işletmeler (KOBİ) için servis aktivasyonunu 15 dakika gibi telekomünikasyon çözümleri için çok kısa bir süreye indirgeyen Talki’deki uygulamalar; renk, logo gibi özelliklerin değiştirilerek yeni markaların oluşturulmasına olanak sağlıyor. Yine çeşitli hizmetlerini ücretlendirme ve takibine olanak sağlayacak şekilde kendi hizmet paketlerini yönetebilecekleri altyapıyı sunan Talki, son kullanıcıların arayabileceği hedef numara aralıkları, ülkeleri ve bu işlemlerin tutarlarını yönetmesine imkan sağlıyor. Sistemde belli zaman aralıklarında son kullanıcıların aldığı hizmetlerin detaylarına ulaşılmasına ve doğru ücretlendirmenin yapılmasını da olanak sunan Talki’nin, son kullanıcıların aldığı hizmetlere ait istatistiksel bilgilere erişilebilen gözlem web sayfası bulunuyor.

E –Devlet uygulaması için de önemli bir platform

Talki ile API ile dış dünyaya sunulan e-devlet hizmetlerini çözümle bütünleştirerek firmaların adres ve vergi numarası gibi kimlik bilgilerini doğrulama ve bu sayede sahte hesap açılmasının önüne geçiliyor.

Total
8
Shares
Önceki haber

Siber Saldırılarda Yeni Araç Popüler TV Dizileri

Sonraki haber

Global Teknoloji Şirketi COMPAREX, Markasını SoftwareONE Adıyla Yeniledi

İlginizi çekebilir