Netflix, AirPlay Desteğini Durdurdu

Sevdiğiniz programları AirPlay özelliğiyle büyük ekrana yansıttığınız günler maalesef geride kalıyor. Peki Netflix sıkça kullanılan bu özelliği neden kaldırıyor?

Netflix aldığı ani bir kararla teknik sorunlardan ötürü AirPlay desteğini durdurduğunu ilan etti. Netflix kullanıcıları, AirPlay desteği ile sevdikleri programları Apple TV aracılığıyla televizyona aktararak büyük ekranda izleyebiliyordu.

Bazı kullanıcılar Netflix’in aldığı bu kararı, Apple’ın geçtiğimiz haftalarda duyurduğu rakip servis hizmeti Apple TV +’a bağladı. Nitekim Netflix, AirPlay özelliğinin yayınlandığı 2013 yılından bu yana bu teknolojiye olan desteğini sürdürüyordu.

Netflix tarafından yapılan açıklamada ise bu kararın iş rekabeti değil, görüntü kalitesinde yaşanan problemlerden kaynaklı olduğu dile getirildi:

“Üyelerimizin kullandıkları cihazlarda harika bir Netflix deneyimi yaşadıklarından emin olmak istiyoruz. AirPlay’in üçüncü parti cihazlara açılmasıyla birlikte, cihazlar arasındaki ayrımı yapmamızın herhangi bir yolu kalmadı. Bu sebeple, izleme kalite standardını korumak için Netflix’in AirPlay desteğini devam ettirmeme kararı aldık. Üyeler, Apple TV’ler veya diğer cihazlardaki uygulamalardan erişime devam edebilirler.”

Alınan bu kararın iki teknoloji devi arasındaki ilişkiye nasıl yansıyacağı ise önümüzdeki zamanlarda belli olacak.

Kaynak: https://mashable.com

Total
3
Shares
Önceki haber

Dünyanın İlk Drone Taksisi Viyana’da Havalandı

Sonraki haber

Güney Kore Polisi Bitcoin Kalpazanlarını Yapay Zeka Yardımıyla Yakaladı

İlginizi çekebilir

Nebim V3 Paylink, Mağazada Alışveriş Deneyimine Konfor ve Hız Getiriyor

Ödeme sistemlerinde Türkiye’nin öncü şirketi Paynet ile köklü yazılım üreticisi Nebim Yazılım, önemli bir iş birliğine imza atarak Paynet’in sunduğu Paylink uzaktan ödeme çözümü ile Nebim V3 POS’u entegre etti. Nebim V3 POS Paylink Mobil Ödeme Entegrasyonu, tüketicinin mağaza içinde limit sınırı olmadan temassız, taksitli ve güvenli ödeme yapmalarını mümkün kılıyor. İşletmelerin iş süreçlerini ve müşteri memnuniyetini iyileştirirken kârlılığını artırıyor, maliyetlerini azaltıyor.
Devamını oku

Yapay Zeka İle Geleceğin Yazılım Testine Hazırlan!

Yazılım Test ve Kalite Derneği (Turkish Testing Board – TTB) tarafından hayata geçirilen Güney Doğu Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük yazılım test etkinliği olan Uluslararası TestIstanbul Konferansı, bu yıl 11’inci kez “Test ve Test Otomasyonunda Robotik Süreç Otomasyonu” ana temasıyla gerçekleştiriliyor. 8 Ekim 2020 tarihinde online olarak hayata geçirilecek olan konferans, çok sayıda konuşmacı ve katılımcıya ev sahipliği yapacak. Dünyanın dört bir yanından katılacak 6 keynote ve 30 konuşmacı 25’in üzerinde oturumda sektör profesyonelleriyle buluşacak.
Devamını oku