Netflix Çocukları Yılda 400 Saatlik Reklam Gösteriminden Kurtarıyor

Çocukların telefonla geçirdiği vakit günbegün artıyor olsa da televizyon karşısında harcanan zaman özellikle 2-11 yaş arası çocuklar grubunda halen yaygın. Bu noktada Netflix’in üyelik ücretine dayalı hizmeti, çocukları etkileyebilecek reklamlardan uzak tutuyor.

Geleneksel televizyon karşısında giderek yaygınlaşan Netflix hakkında ilginç bir araçtırma gerçekleştirildi. Sadece Netflix kullanan evlerdeki çocuklara kıyasla, geleneksel televizyon kanallarını izleyen hanelerdeki çocukların reklam izleme oranlarını gözler önüne serildi.

Localbabysitter.com tarafından gerçekleşen araştırma sonuçlarına göre 2-5 yaş arası, sadece Netflix kullanan evlerin çocukları yılda 400 saati aşkın reklam görmekten kurtuluyor. 6 -11 yaş aralığında ise bu rakam 360 saati buluyor.

Michigan Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre 2-5 yaş arası çocuklar haftada ortalama 32 saat geçiriyor. Bu rakam 6-11 yaş aralığında 28 saati bulabiliyor. Öte yandan Nielsen Araştırma Grubu tarafından ortaya konan rapor, 2014 yılı itibariyle bir saatlik televizyon programında ortalama 30 saniye ila 15 dakika arasında değişen uzunlukta reklam veriliyor.

Netflix, Hulu ve Amazon Prime gibi üyelik ücretine dayalı reklamsız servis hizmetleri hem eğitim hem de eğlence anlamında reklam içermeyen programlar sunuyor.  Böylece çocukların ekranı yüzlerce saatlik oyuncak, şekerleme ve benzeri ürünlerin reklamlarından arındırılmış oluyor.

Öte yandan artık pek çok çocuğun ilk içerik mekanı olarak kabul gören YouTube, aileler tarafından çok rağbet görmese de reklamsız servisi YouTube Red ile dikkat çekiyor. Ancak bu seçeneğe rağmen video paylaşım platformunda yer alan binlerce oyuncak odaklı kutu açma videosu bir nevi reklam işlevi görüyor.

Kaynak: https://localbabysitter.com

Total
5
Shares
Önceki haber

Sesli Aramalara Olan Talep Hızla Artıyor

Sonraki haber

Sürücüsüz Elektrikli Kamyonlar İsveç Yollarında Teslimata Başladı

İlginizi çekebilir