Netflix, TV Benzeri Kanal Özelliğini Test Ediyor

Yeni özellik ile ne izleyeceğini seçemeyenlerin tercihte bulunması kolay hale gelecek.

İnternetten film ve dizi izleme platformlarının artmasıyla geleneksel televizyon kanalı anlayışı özellikle yeni jenerasyon tüketiciler için rafa kalkmış durumda. Kullanıcılar kendisine sunulanı değil, kendi arzu ettiği içeriğe her an her yerden erişim sağlayabiliyor.

Ancak diğer yandan seçenek yelpazesinin geniş olması çoğu zaman kullanıcıların dakikalarca ne izleyeceğini aramakla geçmesi ve kimi zaman bir şeyler izlemekten vazgeçip başka uğraş ya da platformlara geçiş yapmasıyla sonlanabiliyor.

Uzun süredir bu problemi farklı uygulamalarla çözmeye çalışan Netflix, son olarak Netflix Direct adlı kanalını beta sürecinde denemeye aldı. Şu an Fransa’da belli bir kullanıcı kitlesinin beğenisine sunulan Netflix Direct, TV benzeri yapısıyla dikkat çekiyor. Aralık ayında ise daha fazla ülkede uygulamanın yayına girmesi bekleniyor.

Netflix, televizyona dönüşüyor!

Uygulama için Fransa’nın pilot bölge olarak tercih edilmesi hakkında açıklama yapan yetkililer, geleneksel televizyon seyretme alışkanlığının halen en popüler olduğu ülkelerden biri olduğunu belirtiyor. Bu özellik ile herhangi bir şey seçmek için vakti ya da hevesi olmayan kullanıcılara adeta televizyon kanalı gibi işleyen bir sistemle cezbedici içerikler gösterilecek.

Yapılan açıklamaya göre Netflix’in bu özelliği şu an için sadece web tarayıcı aracılığıyla erişilebilir durumda. Başarılı bulunması halindeyse gelecekte Netflix’in boy gösterdiği tüm platformlarda yayına girmesi bekleniyor.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite