Netflix’de Fiyatlar Yükseliyor

Şu an için Amerika ve Kanada’da gerçekleşen zamlarla birlikte 2014’de hizmete başladığı dönemden bu yana abonelik ücretleri 2 katına çıktı.

Abonelerine reklamsız film ve dizi izleme keyfi sunan popüler seyir servisi Netflix’e Amerika ve Kanada’da zam geliyor. Yapılan son güncelleme ile Amerika’da fiyatlar şu şekilde olacak:

Temel Abonelik paketi 8.99 dolardan 9.99 dolara

Standart Abonelik paketi 13.99 dolardan 15.49 dolara

Premium Abonelik paketi 17.99 dolardan 19.99 dolara

Fiyatlar yeni aboneler için hemen geçerli olurken, mevcut aboneler ücret farkını bir sonraki faturalandırma döngüleri başladığında faturalarında görecekler.

Zama ilişkin olarak yapılan haberlerde 2014 yılından bu yana Netflix’in 6. kez fiyat yükselttiğini ve market lideri olmanın avantajını kullandığını belirtiliyor. Netflix markete girdiğinde alanında öncü bir iş yapmıştı. 2022 yılındaysa artık Disnet+, HBO Max, Apple TV+, Paramount+, Discovery+ gibi ülkemizde henüz faaliyet göstermeyen önemli servisler yayın hayatına başladı.

Covid-19 pandemisinin başlangıç dönemlerinde abone sayısı artışında yavaşlama yaşayan Netflix, dünya çapında büyük bir başarı yakalayan Güney Kore yapımı Squid Game dizisiyle birlikte dünya çapında aylık 213,6 milyon aboneye ulaştı.

Kaynak

Total
0
Shares
Önceki haber

Acer Swift 3, performans ve taşınabilirlik özellikleri ile hareket halinde çalışan kullanıcıların yeni gözdesi

Sonraki haber

Zyxel’in 5G destekli ürünleri artık Nebula bulut platformu üzerinden yönetilebilecek

İlginizi çekebilir

Yeni Nesil Bariyer Sistemi TelPark İle Otopark Sorununa Son!

Giderek artan araç sayısı ile birlikte site, hastane, ofis binaları, AVM benzeri toplu yaşam alanlarında önemli bir soruna dönüşen, engelli kişiler için ayrılmış alanların bile suistimal edilmesine kadar giden otopark sorunu şimdi teknoloji ile çözüme kavuşuyor. Sensormatic’in Ar-Ge departmanı tarafından geliştirilen yeni nesil park bariyer sistemi TelPark, akıllı yazılımı, şık tasarımı ve ihtiyaca uygun farklı versiyonlarıyla otopark yönetiminin hızlı, basit ve etkin şekilde gerçekleştirilmesine imkân veriyor.
Devamını oku