Netflix’e 9,6 Milyon Yeni Abone Dahil Oldu

Netflix, 2019’un ilk çeyreğinde analistlerin öngörüsünden daha fazla büyüdü ve 9,6 milyon yeni aboneye kavuştu.

Netflix analistlerin öngördüğü ilk çeyrekteki 8,9 milyon yeni abone rakamını aşarak 9,6 milyon abone ile yıllık büyümede %16’lık bir orana ulaştı. Finansal açıdan firmanın geliri ise 4,5 milyar dolara ulaşmış durumda. Yayınlanan rapora göre Netflix’in şu anda ödemeli servis sistemini kullanan 148,9 milyon abonesi var.

Ancak yılın 2. Çeyreği için Netflix’in beklentileri düşüyor. Geçen seneye oranla %8 daha düşük olarak, 2. Çeyrekte 5 milyon yeni abone gelmesi bekleniyor. Bu düşüşün sebebi olaraksa Netflix’in aylık ödeme sisteminde gerçekleştirdiği fiyat artışı.

Rapor Netflix’in TV programlarına ait izlenme rakamlarına dair bilgiler de içeriyor. Disney’le yapılan anlaşmanın bozulması sonrasında Marvel süper kahramanları ile olan dizi yolculuğunu sonlandıran Netflix, bu boşluğu doldurması için yaptığı The Umbrella Academy serisiyle 45 milyonluk bir izlenme sayısına ulaşmış. Triple Frontier filmi 52 milyon, The Highwaymen ise 40 milyon izleyici sayısına ulaşmış durumda.

Netflix 2. Çeyrekte servis hizmeti için yeni özellikleri de deneyecek. Başlangıçta İngiltere bölgesine özel olarak TOP 10 listeleri yayınlayacak olan Netflix, böylelikle izleyicilere, diğerlerinin neleri izlediğini daha rahat takip etme imkânı sağlayacak.

Kaynak: https://techcrunch.com

Total
12
Shares
Önceki haber

Boston Dynamics’in Robot Köpeklerini Kamyon Çekerken İzleyin

Sonraki haber

İngiltere, Facebook’ta Beğenme Özelliğinin Kaldırılmasını İstiyor

İlginizi çekebilir