Netflix’in Hesabını Paylaşanlardan Ek Ücret Alma Sistemi Kafaları Karıştırdı

Üyelik hesabını diğer kişilerle paylaşanlardan ek ücret talep edeceğini açıklayan lider yayın platformu Netflix yeni sistemini Güney Amerika bölgesinde uygulamaya almıştı. Fakat yeni sistem kafalardaki soru işaretlerini artırdı.

Bir dönem kullanıcılarının şifre paylaşımını teşvik eden ve bu konuyu tiye alan Netflix yakın dönemde yaptığı açıklamayla hesap paylaşımı yapan üyelerinden ekstra ücret alacağını duyurmuştu. 

Son 10 yılda ilk kez abone kaybını yaşayan ve bu kayıptan hesap paylaşım özelliğini sorumlu tutan Netflix, deneme amacıyla Kosta Rika, Şili ve Peru’da test süreci başlatarak aynı evde yaşayan aileler dışında hesap paylaşımına ekstra ücret getirme denemelerini harekete geçirdi. Buna göre test yaptığı ülkelerde, ülkenin para birimiyle hesap paylaşım başına 2-3 dolara tekabül eden ek bir ücret aldı.

Ancak Rest of World isimli haber kaynağının Peru’lu Netflix kullanıcılarıyla yaptığı görüşmelerde yaşanan politika değişikliğiyle ilgili olarak kullanıcılara kafa karıştırıcı bilgiler verildiği, dahası; şifrelerini paylaştıkları için kendilerinden ek ücret alındığına dair bir uyarının taraflarına ulaşmadığı ortaya çıktı.

Yaşanan kafa karışıklığının esas kaynağı Netflix’in “ev” ve “aile paylaşımı” tanımını net yapamaması görünüyor. Fiziksel olarak aynı evi paylaşan kişilerin hesaptan ücretsiz yararlanabileceği vurgusu net olmamakla beraber, Netflix’in adres onaylama konusunda nasıl bir yol izleyiciği de şu an henüz belirsi görünüyor. Peru’da konuya ilişkin olarak müşteri hizmetleriyle iletişime geçen kullanıcılar ise müşteri temsilcilerden konu hakkında net bir bilgi alamıyor. 

Görünen o ki henüz test aşamasında olan uygulama kafa karışıklığını da beraberinde getirmiş. Zaten bu tarz süreçlerde amaç kafa karışıklığına yol açacak uygulamaları görüp uygulayarak bunu genel kullanıcılara sunmak. Fakat Netflix’in bu taraftaki işi epey zorlu görünüyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Perakende Devi Walmart Aynı Gün Drone ile Teslimat Dönemini Başlattı!

Sonraki haber

Papara’ya Milli Piyango kupon kodu alma geldi

İlginizi çekebilir

Çağrı Merkezi Derneği: “Covid-19 ile Sorun Dinlemek Yerine Çözüm Ürettik” (Özel Röportaj )

Çağrı Merkezleri Derneği Başkanı Rengin Ağılönü, Covid-19 sürecinde çağrı merkezlerinin öneminin ortaya bir kez daha konulduğunu söyledi. “Biz sadece şikâyet dinlemedik, salgın sürecinde en çok aldığımız çağrı işlemleri yapmaya dönük yardım taleplerini yanıtlamaktı” diyen Ağılönü, müşterilerin mağazaların ve firmaların kapalı olduğu dönemde en çok işlemlerini yaptırmak konusunda istekli olduğunu anlattı.
Devamını oku