Netflix’in Rakibi Apple TV+ ve Apple Arcade’in Aylık Abonelik Ücretleri Belli Oldu

Apple’ın stream hizmeti Apple TV+ bu Kasım ayında yayın hayatına başlıyor. Peki platformdan faydalanmak için aylık abonelik ücret ne kadar olacak?

Geçtiğimiz Mart ayında gerçekleşen sunumda Apple, Netlix’e rakip stream servisi Apple TV+ ve bu platforma özel yapımlarını tanıtmış, ancak abonelik fiyatı konusunda herhangi bir bilgi vermemişti. Bloomberg tarafından yapılan habere göre bu Kasım ayında hizmete geçecek stream hizmeti, Amerika’da aylık 9,99 dolarlık hizmet bedeline sahip olacak. Haberde Apple TV+ servisinin ücretsiz deneme sürümü olacağı da belirtilmiş.

Financial Times tarafından yapılan bir diğer haberde Apple, platforma özel içerik üretimi için 6 milyar doların üzerinde yatırım gerçekleştirmiş. Şu an için platforma özel 14 içerik mevcut bulunuyor ve bunların bir kısmı servis yayın hayatına başladığında izlenebilir olacak.

Amerikan pazarında bir fiyat karşılaştırması yapmak gerekirse Amazon Prime Video servisi aylık 8,99 dolar, Netflix’in temel abonelik ücreti ayda 9 dolar olarak belirlenmiş durumda. Bir diğer rakip Disney’in stream hizmeti aylık 6,99 dolar olarak faaliyette ve ek kanalları izlemek isterseniz bu rakam 13,99 doları bulabiliyor.

Öte yandan Apple Arcade servis hizmetiyle de video oyun sektörüne giriş yapmaya hazırlanan Apple’ın aylık 5 dolar gibi uygun bir ücret talep edeceği gelen haberler arasında. Bakıldığında Google’ın Stadia Pro ve Microsoft’un Xbox Game Pass servis hizmetleri 9,99 dolar aylık ücret isterken, ücretsiz 3 ay deneme süreci imkanı sağlayan Sony’nin PlayStation Now hizmeti 19,99 dolarlık ücretiyle en pahalı servis hizmeti olarak öne çıkıyor.

Ancak Arcade’in oyun yelpazesi GTA, Call of Duty veya Pokemon gibi önemli oyun markalarını içermediği için bir kesim oyuncu topluluğunun ilgi alanı dışına çıkmış oluyor.

Total
8
Shares
Önceki haber

Dijital Dönüşüm için 10 Kültürel Değişim

Sonraki haber

YouTube, Kısa ve İstemsizce Müzik İçeren Videoların Gelirini Engellemeyecek

İlginizi çekebilir

Türkiye, en çok fidye yazılımı saldırısı alan ülkeler arasında ilk 5’te

Trend Micro’nun veri güvenliği olaylarını incelediği güvenlik raporuna göre Türkiye, Hindistan, Çin, ABD ve Brezilya ile tüm dünyada fidye yazılımı saldırılarının en fazla yaşandığı ülkeler arasında yer alıyor. İnternet ve veri güvenliği alanında 32 yıllık tecrübesi ile küresel çözümler sağlayıcısı Trend Micro, fidye yazılımı konusunda da etkili çözümleri ile Türkiye’deki kurumsal şirketlerin güvenlik konusunda en önemli destekçisi olmaya devam ediyor.
Devamını oku

Pazar Yerinde Başarının Altın Anahtarı: Marketing Yap, Ürününü Doğru Tanıt, Yorumlara Cevapla

Alışverişin yüzde 86’sı online alanda gerçekleşirken pazar yeri yönetimi hiç olmadığı kadar önemli hale geldi. Digital Exchange Pazar Yeri Yönetim Ekibi markalara “Önce marketing ile başlayın, ardından ürünü iyi kataloglayın, yorumları yönetin ve lojistikteki sorunları çözün” derken Digital Exchange’in CEO’su Emrah Pamuk, “E-ticaret ve e-ihracatta başarının altın anahtarını yakalamak birkaç altın kurala uymakla mümkün. Pazar yerine doğru ürünü koyup, kendini iyi anlatan markalar milyon dolarlık ciroların kapısını bu anahtarla açıyor” değerlendirmesinde bulundu.
Devamını oku