Netflix’in Türkiye’den Çekileceği İddiaları Asılsız Çıktı

Popüler film – dizi platformu Netflix, Türkiye’deki faaliyetlerine artarak devam edeceğinin sinyallerini verdi.

RTÜK’ün internetteki yayın platformlarını denetime alacağını açıklamasıyla birlikte başlayan tartışmaların sonunda resmi makamlardan nihayet cevap geldi. Netflix Türkiye’nin resmi Twitter hesabından yapılan gönderide firma abonelerinin içini ferahlattı.

Aynı gönderide “sansür gelecek mi?” sorularına da cevap veren Netflix, çocukları yaşlarına uygun olmayan içeriklerden koruma konusunda hassas olduklarını öte yandan izleyicilerin içerik izleme keyfini kısıtlamayacaklarını açıkladı.

Diğer yandan RTÜK başkanı Ebubekir Şahin, internette yayıncılık yapan 600 üzerinde kuruluştan lisans ve izin başvurusu aldıklarını, bu kuruluşların arasında Netflix yanı sıra Blu TV, Puhu Tv, Turkcell, Vodafone, Digiturk ve Tivibu’nun bulunduğunu belirtti.

Total
1
Shares
Önceki haber

Elektrikli Taşıtlar, Güvenlik İçin Daha Gürültülü Hale Geliyor

Sonraki haber

Cep Telefonu Pazarında Dengeler Değişiyor

İlginizi çekebilir

Sevgililer Günü’nde Aşık Olacağınız Teknoloji Hediyeleri

2021’in 14 Şubat Sevgililer Günü geçmiş yıllardan daha büyük anlam taşıyor. Dünyanın Covid-19 pandemisiyle hayatta kalma savaşı verdiği 2020 geride kalırken, 2021’in sağlık ve umut yılı olması için ilk dilek fırsatını da 14 Şubat verecek. Yıl boyu birbirlerini uzaktan görmek zorunda kalan ve aşklarını online yaşayan sevgililer, bu yıl birbirlerine verecekleri hediyelerle bağlılıklarını gösterme fırsatı bulacak.
Devamını oku