Netflix’te Ücretsiz Deneme Dönemi Sona mı Eriyor?

Film ve dizi izleme platformu Netflix, ücretsiz deneme özelliğini sessiz sedasız rafa kaldırdı. Şayet Netflix’in içeriklerini izlemek istiyorsanız kayıt olmanız ve ödeme gerçekleştirmeniz gerekecek.

Film ve dizi servislerindeki rekabet giderek kızışadursun, Netflix sessiz sedasız biçimde deneme sürümü özelliğini yayından kaldırdı. Normalde bir kredi kartı bilgisi girdikten sonra 1 aylık ücretsiz olarak Netflix’ten yararlanabiliyordunuz. Ancak yapılan son değişiklik ile ödeme yapmazsanız, Netflix’ten yararlanamayacaksınız.

Değişikliğin ne zaman gerçekleştiği bilinmemekle birlikte ilk kez ABD Netflix’in yardım sayfasında fark edildi. Yardım sayfası farklı ülkelerin sayfasında görüntülendiğinde Japonya, İngiltere, Kanada ve Avustralya gibi büyük ülkelerde de benzer biçimde deneme döneminin erişilebilir olmadığı belirtiliyor. TheNextWeb sitesinin haberine göre, örneğin Afganistan sayfasında ücretsiz deneme sürecinin devam ettiği belirtiliyor. Bu da Netflix’in kademeli olarak ücretsiz denemeyi kaldıracağını akıllara getiriyor.


Netflix Türkiye sayfasında ise ilk ay ücretsiz deneme dönemi yerine ilk 2 ay için %50 indirim fırsatı sunuluyor.

Netflix’in ücretsiz deneme dönemini kaldırarak, popüler dizi ve filmlerin yayınlandığı dönemde yeni hesap açarak ücret ödemeden içeriklerden yararlanan kullanıcıların önünü kesmek istediği belirtiliyor.

Total
1
Shares
Önceki haber

Micro Focus, “Virtual Realize Tour” İle Dijital Dönüşüme Güç Verecek!

Sonraki haber

Türkiye’de Teknoloji Sektöründe Kadın Lider Olmak

İlginizi çekebilir

21. Yüzyılın Teknoloji Devrimini Metal Yakalılar Yapacak

Covid-19 dijitalleşmenin fitilini ateşledi. 10 yılda yaşanacak teknolojik gelişmeler 1 yıla sığarken artık ofis işlerini yapan beyaz yakalı ve üretim ile hizmet sektöründeki mavi yakalıların yanında 3D yazıcılar, yapay zekaya sahip otomobiller ve robot üretimiyle ‘Metal Yakalı’ kesim de geldi. Teknoloji uzmanlarına göre 10 yıl içinde üretimin büyük bölümünü 3D yazıcılar yapacak, geleceğin en önemli mesleklerinden birini 3D üretim mühendisliği oluşturacak. Baş döndürdüğü kadar gerekli de olan bu teknolojik değişimde Türkiye ise 3D yazıcı sektörünün yerli lideri Zaxe ile hem öncü hem de değişimin merkezi olacak.
Devamını oku