Netflix’te Ücretsiz Deneme Dönemi Sona mı Eriyor?

Film ve dizi izleme platformu Netflix, ücretsiz deneme özelliğini sessiz sedasız rafa kaldırdı. Şayet Netflix’in içeriklerini izlemek istiyorsanız kayıt olmanız ve ödeme gerçekleştirmeniz gerekecek.

Film ve dizi servislerindeki rekabet giderek kızışadursun, Netflix sessiz sedasız biçimde deneme sürümü özelliğini yayından kaldırdı. Normalde bir kredi kartı bilgisi girdikten sonra 1 aylık ücretsiz olarak Netflix’ten yararlanabiliyordunuz. Ancak yapılan son değişiklik ile ödeme yapmazsanız, Netflix’ten yararlanamayacaksınız.

Değişikliğin ne zaman gerçekleştiği bilinmemekle birlikte ilk kez ABD Netflix’in yardım sayfasında fark edildi. Yardım sayfası farklı ülkelerin sayfasında görüntülendiğinde Japonya, İngiltere, Kanada ve Avustralya gibi büyük ülkelerde de benzer biçimde deneme döneminin erişilebilir olmadığı belirtiliyor. TheNextWeb sitesinin haberine göre, örneğin Afganistan sayfasında ücretsiz deneme sürecinin devam ettiği belirtiliyor. Bu da Netflix’in kademeli olarak ücretsiz denemeyi kaldıracağını akıllara getiriyor.


Netflix Türkiye sayfasında ise ilk ay ücretsiz deneme dönemi yerine ilk 2 ay için %50 indirim fırsatı sunuluyor.

Netflix’in ücretsiz deneme dönemini kaldırarak, popüler dizi ve filmlerin yayınlandığı dönemde yeni hesap açarak ücret ödemeden içeriklerden yararlanan kullanıcıların önünü kesmek istediği belirtiliyor.

Total
1
Shares
Önceki haber

Micro Focus, “Virtual Realize Tour” İle Dijital Dönüşüme Güç Verecek!

Sonraki haber

Türkiye’de Teknoloji Sektöründe Kadın Lider Olmak

İlginizi çekebilir

Zoom, 2021 Mali Yılı Üçüncü Çeyrek Raporunu Açıkladı

- Üçüncü çeyrek toplam geliri önceki yılın aynı dönemine göre %367 büyüyerek 777,2 milyon dolar oldu - Takip eden 12 ay (TTM) gelirine 100 bin dolardan fazla katkı sağlayan müşteri sayısı önceki yılın aynı dönemine göre %136 arttı - 10’dan fazla çalışana sahip müşteri sayısı 433.700’e çıkarak, önceki yılın aynı dönemine göre %485 artış gösterdi
Devamını oku