Netflix’te Ücretsiz Deneme Dönemi Sona mı Eriyor?

Film ve dizi izleme platformu Netflix, ücretsiz deneme özelliğini sessiz sedasız rafa kaldırdı. Şayet Netflix’in içeriklerini izlemek istiyorsanız kayıt olmanız ve ödeme gerçekleştirmeniz gerekecek.

Film ve dizi servislerindeki rekabet giderek kızışadursun, Netflix sessiz sedasız biçimde deneme sürümü özelliğini yayından kaldırdı. Normalde bir kredi kartı bilgisi girdikten sonra 1 aylık ücretsiz olarak Netflix’ten yararlanabiliyordunuz. Ancak yapılan son değişiklik ile ödeme yapmazsanız, Netflix’ten yararlanamayacaksınız.

Değişikliğin ne zaman gerçekleştiği bilinmemekle birlikte ilk kez ABD Netflix’in yardım sayfasında fark edildi. Yardım sayfası farklı ülkelerin sayfasında görüntülendiğinde Japonya, İngiltere, Kanada ve Avustralya gibi büyük ülkelerde de benzer biçimde deneme döneminin erişilebilir olmadığı belirtiliyor. TheNextWeb sitesinin haberine göre, örneğin Afganistan sayfasında ücretsiz deneme sürecinin devam ettiği belirtiliyor. Bu da Netflix’in kademeli olarak ücretsiz denemeyi kaldıracağını akıllara getiriyor.


Netflix Türkiye sayfasında ise ilk ay ücretsiz deneme dönemi yerine ilk 2 ay için %50 indirim fırsatı sunuluyor.

Netflix’in ücretsiz deneme dönemini kaldırarak, popüler dizi ve filmlerin yayınlandığı dönemde yeni hesap açarak ücret ödemeden içeriklerden yararlanan kullanıcıların önünü kesmek istediği belirtiliyor.

Total
1
Shares
Önceki haber

Micro Focus, “Virtual Realize Tour” İle Dijital Dönüşüme Güç Verecek!

Sonraki haber

Türkiye’de Teknoloji Sektöründe Kadın Lider Olmak

İlginizi çekebilir

FBI iPhone 11 Pro Max Şifresini Kırdı

Apple’ın ABD tarafından yapılan iPhone kilidi açma taleplerine genellikle olumsuz yanıt verdiği bir dönemde, FBI’in en gelişmiş şifreleme sistemine sahip olan iPhone 11 Pro Max’in şifresini kırdığı ortaya çıktı.
Devamını oku