Nintendo Switch Lite Duyuruldu

Daha ucuz, daha renkli ancak televizyona bağlanmıyor.

Oyun devi Nintendo’nun pazarda bulunan popüler konsolu Nintendo Switch için yeni bir versiyon planladığı uzun süredir ortalıklarda söylenti olarak dolaşıyordu. Dün resmi duyuru ile Nintendo Switch Lite bu söylentileri doğrulamış oldu.

Nintendo Switch hibrit bir konsol olmasıyla beğeni kazanmıştı. Taşınabilir konsolun kontrolcüleri ana gövdeden ayrılarak televizyona bağlanan bir masaüstü konsola dönüşüyor, hem dışarda hem de evde oyun keyfi vadeden bir ekosistem sunabiliyordu.

Duyurulan Nintendo Switch Lite konsolun alameti farikasını ortadan kaldırarak sadece taşınabilir bir cihaza dönüştürüyor. Joy-Con olarak adlandırılan kontrolcüleri gövdeden ayrılmayan ve HD Rumble adı verilen titreşim özelliğini kaybeden Nintendo Switch Lite daha küçük olması, orijinal Switch’e oranla 1-2 saat fazla batarya süresine sahip olması ve orijinal Switch’ten 100 dolar ucuz olmasıyla (200 dolar) dikkat çekiyor.

Sarı, gri ve turkuaz renklerde 3 farklı seçeneğe sahip olan Switch Lite 20 Eylül tarihinde oyunseverlerle buluşacak. Yeni tasarım konsol için Pokemon Sword & Shield’e özel bir versiyon da satışa sunulacak.

Konsolu deneyim eden yabancı basına göre daha kompakt ve ince olan Switch Lite orijinal Switch’in 6.2 inçlik ekranına karşılık 5.5 inçlik 720p bir ekrana sahip. Switch Lite sistemin tepesinde daha küçük ısı delikleri sağlayan daha verimli bir işlemci kullanıyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Apple, Güvenlik Açığı Sebebiyle Walkie-Talkie Uygulamasını Engelledi

Sonraki haber

Finans Teknolojilerinde Yepyeni Bir Dönem Başlıyor

İlginizi çekebilir