NordVPN Hacklendiğini Kabul Etti

İnterneti gizli ve güvenli bir biçimde kullanmak isteyen kullanıcılara VPN hizmeti sağlayan NordVPN geçtiğimiz yıl hacklendiğini itiraf etti.

Dünyanın en popüler VPN servis sağlayıcılarından birisi olan NordVPN, 2018 yılının Mart ayında veri merkezlerinden birisinin bilgilerine ulaşıldığını itiraf etti.  

Firma konu ile ilgili açıklamayı kendi sitesinde yayınladı. “Birkaç ay önce bir kaza gerçekleştiğini fark ettik. 2018 Mart’ında Finlandiya’dan kiraladığımız bir sunucuya, bizim iznimiz olmadan erişim sağlanmış. Bu işlemin yapılmasını sağlayan sistem hesabı bizim bilgimiz olmadan oluşturulmuş. Sunucuyu kiraladığımız veri merkezi bu olayın gerçekleştiğini fark ettiğinde, bize haber vermek yerine işlemi gerçekleştiren hesapları silmeyi tercih etmiş.” 

NordVPN “sıfır kayıt” politikasını benimsemiş olduğundan, kullanıcılara ait hiçbir bilgi kayıt altına alınmıyor. Duyuruda bu konuda “Sunucu içerisinde herhangi bir eyleme dair hiçbir kayıt bulunmuyordu. Kullanıcı adı ve şifrelerin ele geçirilmesi gibi bir durum da söz konusu değil.” açıklaması yapılmış. 

Total
1
Shares
Önceki haber

Apple Watch New Jersey’de Bir Hayat Kurtardı

Sonraki haber

Elon Musk Tesla’nın Enerji Sektöründe Otomotivden Daha Büyük Olacağını Düşünüyor

İlginizi çekebilir

Sosyal Mesafeye Teknoloji Ayarı

Sosyal mesafeyi korumak artık herkesin en önemli önceliği. İnsan yoğunluğunun yüksek olduğu ofis, okul gibi kapalı alanlara dönüş başladıkça kurumların çözüm arayışları da arttı. Sensormatic bu sorunun çözümü için Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek ‘Yoğunluk Ölçüm Çözümü’nü sundu. Çözüm sayesinde iç ve dış her türlü mekanda insan yoğunluğu anlık olarak ölçülüyor. İdeal yoğunluğun aşılması durumunda alandakileri uyaran sistem, sosyal mesafeyi teknoloji sayesinde ayarlıyor.
Devamını oku