Oculus Quest 2 Satışları Sağlığa Zararı Olduğu İçin Durduruldu

Facebook’un sahibi olduğu sanal gerçeklik kaskı Oculus Quest 2’nin yüze geçirilen aparatları ciltte tahrişe neden oluyor.

Öncü sanal gerçeklik markası Oculus’un son model cihazı Oculus Quest 2’de kullanılan silikon koruma kabının yüz cildinde tahrişe neden olduğunun tespit edilmesi sonrasında Facebook harekete geçti. Şirket geçici olarak Oculus Quest 2’nin satışlarını durdururken, ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu ile koordineli olarak şu ana kadar satılmış 4 milyon Oculus Quest 2 geri çağırıldı.

Her şey yolunda giderse Facebook satışları 24 Ağustos tarihinde 128GB’lık yeni giriş seviyesi modelini 299 dolarlık fiyat etiketiyle tekrar satışa sürmeyi planlıyor. 256 GB’lık daha yüksek depolama alanına sahip modelin fiyatı ise 399 dolardan satılacak. 

Oculus Quest 2’nin ciltte tahrişlere sebep olduğuna dair ilk haber 2020 Aralık ayında gelmiş ancak Facebook vakaların %0.01 oranında görüldüğünü belirterek aksiyon almayacağını açıklamıştı. Nisan 2021’de firma ciltte tahrişe sebep olan bazı parçaları değiştirdiğini duyururken, Avrupa Komisyonu’nun konu hakkındaki sert tutumu nedeniyle Amazon Avrupa mağazalarında Mayıs ayı itibariyle Oculus Quest 2 satışları durdurulmuştu.

Oculus Quest 2, Facebook’un şu an piyasada satışta olan tek VR seti.

Total
0
Shares
Önceki haber

Zoom’dan platform deneyimine güç katan yenilikler: Zoom Apps ve Zoom Events

Sonraki haber

Klasik bisikletler Zaxe ve Byqee iş birliği ile elektrikli bisikletlere dönüşüyor

İlginizi çekebilir

Bir Yeşil Lojistik Çözümü Mümkün Mü?

Pandemi etkisiyle e-ticaret ve global lojistik servisleri tüm zamanların en hızlı büyümesini yaşarken bu büyümenin çevre ve ekoloji üzerindeki etkisi de giderek artıyor. Son dönemde sürdürülebilir ve yeşil lojistik çözümler pazara sunulsa da bu çözümlerin kullanım yaygınlığı henüz istenen seviyelere ulaşmış değil. Bu durumun ana nedeni olarak yeşil çözümlerin yarattığı ek maliyetler ve bu maliyetlerin nakliyecilere ve son tüketiciye ne ölçüde yansıtılacağına ilişkin soruların henüz yanıt bulmaması gösteriliyor. Global danışmanlık şirketi Simon-Kucher&Partners, “Yeşil Lojistiğin Yükselişi ve Pazara Yansımaları” araştırmasıyla bu soruların yanıtını arıyor, kârlı bir yeşil lojistik çözümünün nasıl mümkün olacağını ortaya koyuyor.
Devamını oku