Ofislere dönen işletmelere WiFi 6 destekli kesintisiz internet deneyimi

Zyxel’in WiFi 6 destekli yeni nesil access point modelleri, çalışma hayatının yeni döneminde ofislere fiziksel olarak dönüş yapan işletmelerin kesintisiz ve hızlı internet erişimi taleplerine cevap veriyor.
WeWork’s hot desk area in Seattle’s South Lake Union neighborhood. (This is not the beta floor the article discusses, but it looks relatively similar.)

İş dünyasında pandemi sonrası çalışma hayatına fiziksel olarak dönüşün tam olarak nasıl olacağı tartışması sürmeye devam ederken, son günlerde aşılanma oranlarının artmasıyla birlikte ofislere kontrollü geri dönüşler de başladı. Ofise sağlıklı ve güvenli bir dönüş için oturma düzeninden mesai saatlerine çalışma ortamını yeni normale göre tasarlayan işverenlerin pandeminin etkisi ile dijitalleşmenin hız kazandığı iş hayatında güçlü internetin her zamankinden daha önemli olduğunu göz önünde bulundurmaları gerek.


Ofise dönüş ile bağlantı trafiği de geri geliyor


Uzun süre uzaktan çalışan ve iş yerlerini kapalı tutan işletmeler için ofise dönüşlerde iş sürekliliğini ve verimliliğini sağlama konusunda dikkat edilmesi gereken bağlantı temelli bazı önemli noktalar var. Özellikle çok katlı ofislerde katlar arasında sağlıklı ve güçlü internet bağlantısı önemli bir sorundur. Bununla birlikte kısıtlamalara göre ofisleri ara ara açan ve az personel ile çalışan işletmelerde aşılanma sonrası kalabalık ekiplerin iş ortamına dönmesi bağlantı trafiğinin de geri dönmesi demek. Diğer bir deyişle hem ofislerde internete bağlanan cihaz sayısı hem de kablosuz ağların kullanımı tekrar artacak.


Kalabalık ofis ortamlarında eşsiz performans


İş dünyasının yeni döneminde kesintisiz ve hızlı internet kullanımının devamlılığını sağlama konusunda Zyxel Networks yenilikçi çözümleri ile şirketlerin yanında oluyor. Bulut tabanlı ağ teknolojileri alanında uçtan uca çözümler sunan Zyxel’in WiFi 6 destekli access point modelleri NWA110AX, WAX650S ve WAX610D ofislerde internet erişim kalitesini en üst segmente taşıyor. 
Yönetim kolaylığı özelliği ile öne çıkan acces pointler, bilgi işlem altyapılarının performansını artırarak iş gücü ve zamandan da tasarruf imkânı sunuyor. Yeni nesil access pointler, MU-MIMO anten teknolojisi, OFDMA ve PoE desteği sayesinde; kalabalık ofis ortamlarında eşsiz bir performans ve güvenlik vaat ediyor.


Zyxel’in akıllı anten teknolojisi, bağlantıyı çok daha iyi hale getiriyor ve access point’e bağlanan herkesin, her an mümkün olan en iyi sinyal gücünü ve hızını almasını sağlıyor. WiFi kullanıcıları için sorunlara neden olan ortak kanal paraziti riskini ortadan kaldıran akıllı anten teknolojisi ile her bağlantı kendi benzersiz sinyalini kullanıyor.


Ofise gerçek WiFi 6 deneyimi geliyor


WiFi 6’ya terfi etmek isteyen ve ekonomik bir çözüm arayan işletmeler için ideal olan Zyxel’in access point modelleri NWA110AX, WAX650S ve WAX610D üstün performans beklentisi olan kurumlar için tasarlandı.Nesil WiFi 6 (Qualcomm 802.11ax 2.0) yonga seti ve dört çekirdekli işlemciye sahip NWA110AX, hizmet kalitesini en üst seviyeye taşımak için birinci sınıf güç amplifikatörleri ve 4G / 5G arayüz filtreleri ile üretildi. PoE desteği bulunan ürün, 5 GHz’de 1200 Mbps ve 2,4 GHz’de ise 575 Mbps hız avantajına sahip.

Nesil WiFi 6 (Qualcomm 802.11ax 2.0) yonga seti ve dört çekirdekli işlemciye sahip NWA110AX, hizmet kalitesini en üst seviyeye taşımak için birinci sınıf güç amplifikatörleri ve 4G / 5G arayüz filtreleri ile üretildi. PoE desteği bulunan ürün, 5 GHz’de 1200 Mbps ve 2,4 GHz’de ise 575 Mbps hız avantajına sahip.


WAX610D, WiFi bağlanabilirliğine yönelik artan talepleri karşılamak için, 2.90 Gbps WiFi hızı ve 2.5 Gbps multi-gigabit Ethernet portu ile ağ kapasitesini geliştiriyor. Bu da mevcut altyapı üzerinde çoklu gigabit hızının yeniden kablolama ihtiyacı olmadan çalışmasına olanak tanıyor. Access pointin performanstan ve kapsama alanından ödün vermeden duvara veya tavana monte edilmesini sağlayan seçilebilir ikili optimize edilmiş bir anten ile donatılan WAX610D, işletmelerin en son WiFi 6 teknolojisine, gelir kaybı yaşamadan kolayca yükseltmelerini sağlıyor.
Zyxel’in WiFi 6 destekli ve akıllı anten teknolojili diğer access point modeli WAX650S, kalabalık ortamlar ve bant genişliği yoğun uygulamalar için gereken her şeye sahip. Ağ omurgasında 5 Gbps’y


Zyxel’in WiFi 6 destekli ve akıllı anten teknolojili diğer access point modeli WAX650S, kalabalık ortamlar ve bant genişliği yoğun uygulamalar için gereken her şeye sahip. Ağ omurgasında 5 Gbps’ye kadar hızlarda bağlantıları destekleyebilen WAX650S bu sayede, yoğun bant genişliği gerektiren video konferans, bulut araç ve hizmetleri gibi günümüz uygulamaları için mükemmel bir çözüm sunuyor.


Daha esnek yönetim için NebulaFlex Pro özelliği


Zyxel Networks’ün tüm 11ax AP serisi cihazları gibi NWA110AX, WAX650S ve WAX610D modelleri de NebulaFlex çözümü ile çalışıyor. Bir yıllık pro-pack lisansı ile satılan NebulaFlex Pro cihazlar, Nebula çözüm ailesine dahil olarak bulut ağının avantajlarından faydalanmanıza olanak tanıyor. Böylece özel bir BT ekibine ihtiyaç duymadan sistemlerini uzaktan yönetebilen işletmeler, bir yılın sonunda kendilerine uygun olan ağ yönetim paketini tercih edebiliyorlar. Nebula profesyonel paketi; kablosuz ağ trafiğini izleme, ağ performansını denetleme, sorunları hızlı tespit etme ve müdahale etme imkânı sunan raporlama seçenekleri ile kesintisiz iletişimi garanti altına alıyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Teleperformance Türkiye, Yeni Yatırımlarla Büyümeye Devam Ediyor

Sonraki haber

Zoom Neat’e 30 milyon dolar daha yatırım yaptı

İlginizi çekebilir

Acer Aspire 5, yüksek üretkenlik ve verimlilik isteyen kullanıcıların ilk tercihi olacak

Acer Aspire 5, yüksek ekran-gövde oranına sahip ekranının potansiyelini açığa çıkaran güçlü işlemci ve grafik kartı ile kullanıcıların tüm iş akışını destekleyerek projelerin hızla tamamlanmasını sağlayan güçlü bir dizüstü bilgisayar. Cihaz, dar çerçeveli 14 inç ekranının sunduğu alan birden çok işe odaklanmayı kolaylaştırırken, kullanıcılara hızlı Wi-Fi ile geniş bir depolama alanı ve bellek sağlıyor.
Devamını oku