Oyun Endüstrisinde Dev İş Birliği

Sony ve Microsoft oyun deneyimini ileriye taşıyacak bulut bilişim ve yapay zeka çözümleri konusunda ortak çalışacaklarını duyurdu.

Eğlence sektöründe PlayStation markasıyla büyük bir başarı yakalayan elektronik devi Sony ve gerek Xbox gerekse Windows 10’la birlikte kullanıcılarına oyun anlamında farklı servis hizmetleri sunan yazılım devi Microsoft müşteri deneyimini geliştirecek bir birlikteliğe imza attı. İki firma Microsoft’un Azure bulut platformu desteğiyle oyun ve içerik stream servislerine katkı sağlanması için ortak araştırmalar gerçekleştirecek. Ayrıca her iki firma Microsoft Azure’un bulut çözümlerinin Sony’nin oyun hizmetlerine faydası konusunda ortak bir çalışma sağlayacak.

Yapılan anlaşmanın bir diğer maddesi ise yapay zeka konusu. Sony’nin son teknoloji görüntü sensörleri ve Microsoft’un Azure AI teknolojisi bir araya gelerek hibrit bir yapıda, oyuncuların eğlencesine katkı sağlayacak inovasyonlar sunulmak isteniyor.

Sony’nin sunduğu teknolojilerle bir eğlence şirketi olduğuna değinen CEO Kenichiro Yoshida, oyun geliştiricilerinin hayallerini gerçekleştirebilmek için son teknoloji gereçleri sağlamayı amaçladıklarını dile getirdi.

Microsoft CEO’su Satya Nadella ise Sony’nin teknoloji ve eğlence sektöründe her zaman için lider konumda bulunduğunu ve gerçekleşen anlaşmanın geleceğini,  geçmişten gelen inovatif çözümler tarihine dayandığını dile getirdi.

Hem Microsoft hem de Sony kanadı yeni jenerasyon konsollarının geliştirme sürecinde. Yeni jenerasyonla birlikte konsolların servis hizmetlerini geliştirmesi, VR ve AR teknolojilerini konsollarına adapte etmesi ve tüm bunların yanında uç nokta görsellik sunan bir mimari içermesi bekleniyor.

Total
1
Shares
Önceki haber

Amazon, Deliveroo’ya 575 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Sonraki haber

Dijital Pazarlama, Doğru Ürünü Doğru Müşteriyle Buluşturuyor

İlginizi çekebilir