Dünya Markaları Türkiye Pazarına Hakman İle Girmek İstiyor [ÖZEL RÖPORTAJ]

Türkiye’nin önde gelen elektronik ürün distribütörlerinden Hakman Elektronik, Covid-19 döneminde e-ticarete ağırlık verdi. Hakman Elektronik’in Genel Müdürü Aziz Süzer, kişisel bakımdan hava temizleme cihazlarına kadar birçok ürün gamında önemli satış rakamlarına ulaştıklarını, yabancı birçok markanın Türkiye pazarına Hakman ile girmek için görüşmeler gerçekleştirdiğini belirtti.

Dünyanın önde gelen kişisel bakım, cep telefonu aksesuarı, kahve makineleri, filtreleri, hava temizleme makineleri, ütü ve el kurutma makineleri ürünleri BaByliss, Baseus, Coway, Cuisinart, Laurastar, Melitta ve Veltia markalarının Türkiye distribütörü Hakman Elektronik’in Genel Müdürü Aziz Süzer, Teknotorite röportajlarına konuk oldu. Covid-19 sürecinde elektronik ticarete yatırım yaptıklarını ve www.hakman.com.tr’nin alt yapısını yenilediklerini belirten Süzer “Bu dönemde tüketiciler ürünlerin bilgilerine online olarak ulaşmayı istediler. Biz de bu ihtiyaca yanıt verirken, sitemizi daha güvenli alışveriş için dizayn ettik. Hem online hem offline iş ortaklarımızla beraber satışta önemli bir başarı yakaladık” dedi.

Yeni Anlaşmalar Olabilir

Covid-19 günlerinde kişisel bakım, kahve ürünleri ile hava temizleme cihazlarına yönelik yoğun bir ilgi olduğunu anlatan Aziz Süzer, artan ürün talebini karşılamak için Hakman Elektronik ekibi olarak yoğun bir çalışma dönemi yaşadıklarını anlattı. Özellikle Zoom toplantılarının kişisel bakım konusunu önemli hale getirdiğini belirten Süzer, bu alanda yoğun büyüme yaşandığını söyledi. Süzer, ayrıca ileriki yıllarda daha çok tanınması ve satılmasını bekledikleri hava temizleme ürünlerinin ise, Covid-19 etkisiyle beraber oldukça yoğun şekilde ilgi gördüğünü de kaydetti. Birçok dünya markasının Türkiye pazarına Hakman markası ile girmek istediğini kaydeden Süzer, 2021 yılında konuyla ilgili yeni anlaşmaları olabileceklerini söyledi.

Covid-19 salgını beklenmedik bir süreçti. Hakman olarak, distribütörlüğünü yaptığımız markalarımızın satışlarını hem online hem de offline alanda gerçekleştirmeye devam ettik. Salgın döneminde, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de online hayat ve ticaret artış gösterdi. Biz de internet sitemizde ürünlerimizi müşterilere daha iyi tanıtmak ve sorularına yanıt vermek için çeşitli yatırımlar yaptık. Sitemizin alt yapısını ve yazılımını yeniledik. Müşteriler ürünlerle ilgili aradıkları tüm bilgileri sitemizde buldular. Böylece satışları da iş ortaklarımızın halihazırdaki internet sitelerinden ya da offline alandaki iş ortaklarımızın yeni yatırımlarla canlandırdığı e-ticaret mecralarından satın alma yoluna gittiler. Salgın döneminde özellikle kişisel bakım ürünlerinde artış kaydedildi. BaByliss markamızın kadın ve erkeklere yönelik kişisel bakım ürünlerinde ciddi satış yükselişleri kaydedildi. Baseus markamızın cep telefonu aksesuarı ve kulaklık ürünleri de evde kal, çalış döneminin etkisiyle satışta büyümeyi yakaladı; ayrıca kahve kategorisinde Melitta markamızda da beklentimizin üzerinde bir yükseliş kaydedildi.

Satış sonrası için de, müşterilerimize her türlü dijital alandaki yardımı da sunduk ve bu yönde yatırımlarımızı, faaliyetlerimizi arttırdık. Türkiye’de her 10 alışverişten 7’si online yapılıyor artık. Öte yandan 65 yaş üzeri de online alışveriş müşterisi haline geldi. Onların internet okuryazarlığının daha basit ve başlangıç seviyede olduğunu da düşünerek; herkese hitap eden, ürünler hakkında tüm sorulara yanıt veren ve alışverişin en kolay şekilde yapılacağı bir internet sitesi düzenini hayata geçirdik. Akıllı e-ticaret paketi ile sitemizi güçlendirdik. Kullanıcımız ister bizim internet sitemizden, isterse de iş ortaklarımızın sitelerinden alışverişlerini bu süreçte yapma yoluna gittiler. Dijitalleşmeyi yakalayan şirketler, Covid-19’dan da güçlenerek çıkıyorlar. Bunu hep beraber gördük; sektör olarak da o noktaya odaklandık. www.hakman.com.tr’de güvenli alışveriş mümkün. Bunun için tüm olanakları devreye aldık ve son teknolojiyi kullanmaya başladık. Sitemizin gelişmesi, daha güvenli alışveriş yapma imkanının oluşması ve ürünler hakkındaki bilginin artmasıyla beraber internet sitesinden yapılan alışveriş trafiğinde de artış oldu. Tabii biz pek çok iş ortağı olan bir firmayız; birçok e-ticaret sitesinde ürünlerimiz yine güvenle tüketiciyle buluşuyor

Total
0
Shares
Önceki haber

Türkiye’nin En Büyük e-Spor Etkinliği İstanbul Tavla Turnuvası’nda 50 Bin TL’lik Ödülü Kim Kazanacak?

Sonraki haber

Dijital Göçebelik Yurt İçine Taşındı

İlginizi çekebilir

Adform ve OMD Türkiye, Nissan için Birinci Taraf ID’leri Kullanarak Başarılı Bir Kampanyaya İmza Attı

OMD Türkiye, müşterilerinden Nissan için reklam teknolojileri şirketi Adform’un birinci taraf kimlik çözümünü kullanarak Mozilla ve Safari gibi çerezsiz ortamlarda iyileştirilmiş sonuçlar elde edilebileceğini ortaya koyan bir kampanyaya imza attı. Kampanya kapsamında birinci taraf ID’ler kullanılarak Nissan ile ilgilenen bir hedef kitleye reklam gösteri yapıldı.
Devamını oku