Papara Net Tavsiye Skorunda Zirvede

Türkiye’de finans hizmetlerini teknoloji ile dönüştürerek sektörde öncü rol oynayan Papara, araştırma şirketi Estima tarafından hazırlanan ‘Ekim 2021 Dijital Finansal Hizmetler Marka Bilinirlik ve Algı Araştırması’nın sonuçlarında zirveye oturdu. Papara, kullanıcıların tavsiye ettiği markalar değerlendirmesinde %76’lık orana sahip olurken, Net Tavsiye Skoru (NPS) ise 72 olarak gerçekleşti. Papara bu skor ile, aralarında banka ve elektronik para firmalarının yer aldığı rakiplerinin önünde yer alıyor.

Elektronik para hizmetlerinde hızla büyüyerek 11 milyonu aşkın kullanıcıya ulaşan Papara, geleneksel finans ürünleri ve finansal hizmetler karşısında getirdiği çözümleri, nakdin dijitalleşmesini sağlayan yenilikçi uygulamaları ve ‘Banka değil, Papara!’ temasını işleyen reklam kampanyası ile kullanıcısının gönlünde taht kurmayı başardı.

Papara’nın bu başarısı, araştırma şirketi Estima tarafından Papara için gerçekleştirilen ‘Ekim 2021 Dijital Finansal Hizmetler Marka Bilinirlik ve Algı Araştırma’nın sonuçlarıyla da teyit edildi. 15-55 yaşları arasında, ABC1C2 sosyo-ekonomik sınıfa mensup, son 1 ay içerisinde mobil finansal hizmetlerden yararlanan kişilerle yapılan markaların tavsiye değerlendirme araştırmasının sonucuna göre Papara, ilk sıradaki yerini korumayı başardı.

f

Yılın üçüncü çeyreğinde, memnuniyet skorlarının tümünde anlamlı bir artış gösteren Papara, aralarında banka ve elektronik para firmalarının yer aldığı araştırmada, Net Tavsiye Skoru en yüksek marka oldu. Tüm memnuniyet skorlarında artış gösteren Papara’nın ‘Banka değil, Papara!’’ temasını işlediği reklamlarının da beğeni düzeyi, yüzde 80’in üzerinde gerçekleşti.

Ahmed F. Karslı: “Kullanıcı deneyimine odaklanarak büyüyoruz”

Hayata geçirdikleri her yeniliğin, attıkları her adımın kullanıcılarda karşılık bulduğunu söyleyen Papara Kurucusu ve CEO’su Ahmed Faruk Karslı, “Bugün sayısı 11 milyonu aşan kullanıcımıza, finansal hizmet ve ürünlerde çağın gerektirdiği deneyimi yaşatıyoruz. Geleneksel bankacılığın kanıksanmış kısıtları arasına sıkışmadan, hayatı teknoloji ile kolaylaştıracak ürün ve hizmetler üzerinde duruyoruz. Tüm bu çabamızın karşılığını, Estima tarafından hazırlanan araştırmanın sonuçlarından okumak çok keyif verici.” diye konuştu.

Total
0
Shares
Önceki haber

Yerli Tarımda Teknolojik Devrim: TARFİN I Ürün Direktörü Alper Gökalp Röportajı

Sonraki haber

Hızla Değişen Fiyatlar İçin Çözüm Elektronik Raf Etiketlerinde

İlginizi çekebilir

Influencer Kampanyasında Bütçeyi Doğru Kullanmak Markaya Kazandırır

Digital Exchange’in CEO’su Emrah Pamuk, Influencer yani sosyal medya ünlüleri ile yürütülen ihracat kampanyaların Covid-19’un etkisiyle dünyada yaşanan ekonomik kriz günlerinde, şirketlerin kurtarıcısı olduğunu söyledi. Doğru ınfluencer’ın doğru kampanyada kullanılmasının başarıyı getirdiğini anlatan Pamuk, bir paylaşım için 100 bin TL alan Influencer da olduğunu ama marka için başarının bir seferde çok kez görünür olmak yerine uzun soluklu bir kampanyada hedef kitleyle buluşmak olduğunu belirtti.
Devamını oku

2021’de Güvenlik Teknolojilerine Yön Verecek 5 Trend

İçinde bulunduğumuz dönem hem bugünün hem de gelecek için güvenlik ihtiyacının artmasına ve şekil değiştirmesine neden oldu. Uzaktan çalışmanın yaygınlaşması, artan sağlık ve hijyen kaygıları güvenlik sektöründe yepyeni teknolojileri ön plana çıkardı. 2021 ve devamında da başta bulut olmak üzere, yapay zeka, uzaktan güvenlik, hizmet olarak güvenlik ve temassız geçiş kontrol sistemlerinin güvenlik sektörüne yön vermesi bekleniyor.
Devamını oku