PayCore ile Diebold Nixdorf’dan Önemli İş Birliği: Smart ATM Cockpit Powered by VynamicTM View

Dünyanın lider ATM firması Diebold Nixdorf ile ödeme sistemlerinde lider çözüm sağlayıcı PayCore güçlerini birleştirdi. Diebold Nixdorf’un ATM izleme ve yönetim yazılımı “Vynamic™ View” ile PayCore’un ATM’lerde dışsal faktörleri kontrol edip maliyet avantajı sağlayan ürünü “Manage ATM”, yapılan iş birliği kapsamında entegre edilerek, çözüm “Smart ATM Cockpit (SAC) powered by VynamicTM View” olarak markalandırıldı.

Ödeme sistemlerinde lider çözüm sağlayıcı PayCore ile self-servis nakit çözümlerinde dünyanın lider oyuncusu olan Diebold Nixdorf, önemli bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında Diebold Nixdorf’un ATM izleme ve yönetim yazılım çözümü “Vynamic™ View” ile PayCore’un “Manage ATM” ürünü entegre edildi ve “Smart ATM Cockpit (SAC) powered by VynamicTM View” adında yeni bir ürün lanse edildi. Böylelikle dünyanın en büyük 100 finansal kurumuyla en büyük 25 perakendecisine satış yapan Diebold Nixdorf, banka ve finansal kurumlara bu yeni entegre ürünü VynamicTM View ATM izleme ve yönetim yazılımı ile birlikte paket olarak satabilecek. Türkiye’deki finansal kurumlar, ilave bir izleme ve yönetim çözümü ile entegrasyon ihtiyacı olmadan pazardaki en güçlü ve yaygın çözüm ile birlikte kullanma olanağı bulacaklar.

 Vynamic™ View, Diebold Nixdorf’un üretici bağımsız ATM izleme ve yönetim çözümü olarak pazardaki en detaylı veri takibini yapan ürün olarak öne çıkıyor. 110’dan fazla ülkede kurulu olan ürün, globalde en çok kullanılan üretici bağımsız ATM izleme ve yönetim çözümü olma özelliğini taşıyor. Vynamic™ View ile uçtan uca tek noktadan yönetilebilecek bir yapı sunulmakta olup, izleme, envanter yönetimi, uzaktan dosya dağıtımı, arıza yönetimi vb. konularda da tek bir çözüm üzerinden operasyon kolaylığı sağlanmaktadır. ATM’lerin yanı sıra sıramatik veya diğer şube cihazları da entegre edilerek izleme sağlanabilmektedir. PayCore’un donanım ürünü Manage ATM ise bugün, dışsal faktörler olan voltaj, topraklama, nem, su baskını, network, klima, iç/dış aydınlatma gibi çevresel faktör kontrollerini yaparak arızanın kök nedenine inerek ve enerji kaynaklarını ve arızaları yakından izleyerek, Banka’lara verimlilik sağlıyor. Manage ATM, Vynamic™ View ile entegrasyon sonrası farklılaştırılarak yepyeni ve gelişmiş bir ürün olarak “Smart ATM Cockpit (SAC) powered by VynamicTM View” markası ile karşımıza çıkıyor.

 “En verimli ve güçlü çözüm”

Diebold Nixdorf’la yaptıkları iş birliği sayesinde yeni bir ürün olan “Smart ATM Cockpit (SAC) powered by VynamicTM View ” özellikle finans sektörü için önemli bir kazanım olduğunu dile getiren PayCore CEO’su Turgut Güney, sözlerine şöyle devam ediyor: “Bizim geliştirdiğimiz Manage ATM, ATM’lerdeki dışsal faktörleri kontrol ediyor. Örneğin enerji kaynaklarını ve arızalarını yakından izlemeyi sağlıyor, kaynakların dikkatli planlaması ve kontrolüyle gereksiz maliyetleri önlüyor, sürdürülebilirlik ve enerji tüketimi sorunlarını çözüyor. ATM izleme çözümü olan Vynamic™ View, ATM’deki donanımsal sorunları tespit ediyor ve bu sorunları merkeze bildiriyor. Bu önemli iş birliği sayesinde böyle etkili ve kritik iki ürünü birbirine entegre ederek sektörün en verimli ve en güçlü çözümü olan “Smart ATM Cockpit (SAC) powered by VynamicTM View” ürününü oluşturmuş olduk.  Bu entegre ürün, ATM’nin dışsal faktörlerini kontrol ederek Vynamic™ View tarafından tespit edilen sorunun kaynağına inmeyi sağlıyor.  Bu iş birliğiyle Türkiye’deki bankalar ve finansal kurumlar için  etkili bir çözüm ortaya koyuyoruz.”

“Sektör adına önemli bir gelişme”


Diebold Nixdorf Türkiye Bankacılık Genel Müdürü Murat Karagözoğlu, Vynamic™ View çözümünün ajan tabanlı yapısı ve 4 binden fazla olay tanımıyla pazardaki en detaylı veri takibini yapan çözüm olduğuna dikkat çekiyor. Karagözoğlu, ürün ve iş birliği hakkında şöyle konuşuyor: “Türkiye’de Vynamic™ View izleme ve yönetim çözümümüz 1999 yılından itibaren yani 21 yıldır pazarda yer alıyor. Türkiye’nin önde gelen bankalarından daha küçük ölçekli bankalara kadar her ölçekte finansal kurumun ihtiyacına yanıt veren çözüm, uçtan uca tek noktadan yönetilen bir yapı sunuyor. Günümüzde bankalar için ATM operasyonu oldukça karmaşık bir yapıda olup, yalnızca ATM’in izleme ve yönetimi yetersiz kalmaktadır. ATM’i çevreleyen dışsal faktörlerin de izlenerek tek bir yapı üzerinden verimli şekilde takibi önem taşımaktadır.  “Smart ATM Cockpit (SAC) powered by VynamicTM View” ile bankalar, bu büyük operasyonu uçtan uca izleme ve yönetme kabiliyetine ulaşacaktır. Ek olarak bu yönetim kolaylığı, bankaların maliyetlerinde düşüşler de sağlayacaktır. Bu anlamda, “Smart ATM Cockpit (SAC) powered by VynamicTM View” çözümünün, Türk bankacılık sektörü adına önemli bir gelişme olduğuna inanıyorum. Sektöre yön veren bir kurum olarak bu yeni çözümü Türkiye’de satışa sunacağız”

Total
0
Shares
Önceki haber

Ekin X Spotter ile Trafik Yönetimi 10 Kat Daha Kapsamlı Olacak

Sonraki haber

Zoom, 2021 Mali Yılı Üçüncü Çeyrek Raporunu Açıkladı

İlginizi çekebilir

Şirketlerin İhtiyaçlarına Özel Veri ve Raporlama Ürünleri LinkteraLABS’ten

Şirketlerin dijital dönüşümünde 10 yılı aşkın süredir yanlarında olan Linktera’nın başarısının arkasında LinkteraLABS’in Ar-Ge gücü var. LinkteraLABS’te bugüne kadar Hazine Yönetimi, Dijital Bankacılık, Risk Yönetimi ve Ödeme Sistemleri alanlarında 6 özel ürün üretildi. 3 ürünün hayata geçirilmesi için ise çalışmalar devam ediyor. Finansal Konsolidasyon ve Bilanço Analitiği alanında hayata geçirilen Finsolidate ürünü, birden fazla iştirağa sahip firmaların ve holdinglerin kullandığı özel çözümler arasına girdi. Ar-Ge’ye büyük önem verdiklerini ve teknoloji ihracatı ile yerli ürünleri dünyayla tanıştırmak istediklerini anlatan Linktera CEO’su Taşkın Aksoy, “LinkteraLABS’teki çalışmalarımızla SpineX, Finsolidate ve Yasal Raporlama Platformu BRM gibi daha nice ürünü kullanıma alarak, global yürüyüşümüzü aralıksız olarak sürdüreceğiz” dedi.
Devamını oku