Paycore, Processing İşkolu İle Bu Yıl 2 Milyar Finansal İşleme Aracılık Ediyor

PayCore, bu yılın ilk 11 ayında 1,9 milyar adet finansal ödeme işlemine aracılık etti. PayCore Processing’in Türkiye ve yakın bölgede, kendi geliştirdiği ödeme sistemleri yazılımları ile platform bağımsız, güvenli, kesintisiz, esnek ve regülasyonlara tam uyumlu hizmet veren dış hizmet sağlayıcı kuruluş olduğunun altını çizen PayCore CEO’su Turgut Güney, “Hedefimiz, gelecek 5 yıllık sürede Türkiye’nin ve yakın bölgenin lider processing firması olmak” diyor.

 Ödeme sistemlerinde lider çözüm sağlayıcı PayCore, processing sektöründeki hızlı büyümesiyle dikkat çekiyor. 2020 yılı Kasım sonu itibariyle PayCore Processing, aylık ortalama 173 milyon, toplamda 1,9 milyar finansal ödeme işlemine aracılık etti. Bu rakamın 1,8 milyar adedini finansal işlem kabulü (acquiring), 78,5 milyon adedini ise kartlı işlemler (issuing) oluşturmaktadır.  

PayCore Processing, in-house geliştirdiği ödeme sistemleri yazılımları ile hizmet verdiği finansal kuruluş sayısını yurt içinde 51, yurt dışında ise 16’ya yükseltirken  bugün toplamda 600 adet dijital ödeme kabul eden kuruluşa, “ödeme kabul platformu” hizmeti vermektedir.


PayCore Processing bugün; bankalar, elektronik para kuruluşları, ödeme kuruluşları, devlet kurumları, telekom operatörleri ve perakendecileri içeren, 12 ülkedeki toplam 67 adetlik geniş bir müşteri tabanına, dijital ödeme, POS yönetimi, kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart yönetimi, ATM yönetimi, otomatik geçiş, ücret toplama ve kart saklama gibi operasyonel hizmetleri içeren dış hizmet sağlayıcılığı alanında hizmet veriyor.


PayCore Processing’in Türkiye ve yakın bölgede faaliyet gösteren, kendi geliştirdiği ödeme sistemleri yazılımları ile platform bağımsız, güvenli, kesintisiz, esnek ve değişen regülasyonlara tam uyumlu hizmet veren bir dış hizmet sağlayıcı kuruluş olduğunun altını çizen PayCore CEO’su Turgut Güney, özellikle son dönemde gerçekleştirdikleri satın almaların processing sektöründe Türkiye’nin ve bölgenin en büyük gücü olma hedeflerine yönelik bir sıçrama etkisi yarattığını dile getiriyor.


“Hedef bölgenin en başarılısı olmak”


Güney, son dönemde kendilerine büyüme getiren en önemli unsurları şöyle paylaşıyor:
“Bu yılın başında yakın bölgenin lider processing firması olma hedefimizi destekleyecek çok kapsamlı bir yol haritası hazırladık. Yenilikçi, güvenli, hızlı, kolay uygulanabilir, kişiselleştirilebilir ve esnek yapımızla bugün müşterilerimizin processing alanındaki tüm ihtiyaçlarını çok hızlı bir şekilde karşılayabilir durumdayız. Aynı zamanda bir ödeme yazılım şirketi olmamız, müşterilerimize en son teknolojileri sunmamızı sağlıyor. Kurum içinde geliştirdiğimiz ödeme çözümlerinin yanı sıra Visa ve Mastercard gibi lider kurumlarla ilişkilerimiz de bizi yenilikçilik konusunda öne çıkarıyor. Katma değerli hizmetler aracılığıyla uçtan uca processing hizmetleri sağlayabiliyoruz. Bölgede, processing yapabilmek için sahip olduğumuz sertifikalarımız ve yetkinliklerimizin yanı sıra özellikle dijital destekli ödeme sistemi çözümlerimizle rakiplerimizden farklılaşıyoruz. Hedefimiz, önümüzdeki süreçte bu alandaki hızlı büyümemizi sürdürmek, gelecek 5 yıllık dönemde ise Türkiye ve yakın bölgenin lider processing firması olmak.”

Total
1
Shares
Önceki haber

Ekin Smart City Solutions FBI’ın da Kullandığı Bisikletleri Akıllı Hale Getirecek

Sonraki haber

En Zor Yılda Bile Teleperformance Türkiye’den Katlayan Büyüme Performansı

İlginizi çekebilir

Yapay Zeka ve İş Ortağı Programlarının Geleceği: Vertiv Uzmanları, Canalys Forum 2023’te Sektör Trendlerini Tartışıyorlar

Kritik dijital altyapı ve süreklilik çözümlerinin küresel sağlayıcısı Vertiv, Canalys Forum 2023'te "Altın Sponsor" ve sunucu olarak ilgi odağı haline geldi. Vertiv, yapay zeka (AI) gibi önemli trendler hakkında uluslararası uzmanların görüşlerini aldı. Endüstri liderlerini, teknoloji yenilikçilerini ve uzmanlarını bir araya getiren Canalys Forum'da, iş dünyasındaki en son teknoloji trendleri konuşuldu.
Devamını oku