PayPal Facebook’un Dijital Para Birimi Libra’dan Ayrıldı

Facebook tarafından kurulan ve piyasaya sürülmesi için hazırlıklar yapılan kripto para birimi Libra, PayPal desteğini kaybetti

PayPal yaptığı ayrılık duyurusunda “Libra’nın isteklerini desteklediğini fakat kendi ana iş alanına yönelmek istediğini” söyleyerek, herhangi kesin bir ayrılma sebebi sunmuyor. Libra’nın geliştirilmesine yardımcı olan kurumlar tarafından oluşturulan Libra Association ilk duyurulduğunda, PayPal’un da aralarında bulunduğu 28 şirket ve kâr amacı gütmeyen kuruluş tarafından destekleniyordu. Diğer üyeler arasında Visa, ulaşım uygulaması Uber ve insani yardım üzerine çalışan Mercy Corps da bulunuyor.  

PayPal’un ayrılması hakkında açıklama yapan Libra Association, “finansal sistemi tekrar düzenleme çalışmalarının” zor olacağının farkında olduklarını belirtiyor. “Bu görev üzerinde yoğunlaşmak bizim için her şeyden daha önemli. Ortaklarımız bu yönde yoğunlaşamayacaksa, bunu şimdiden belirtmeleri çok daha iyi.” 

Facebook tarafından geçtiğimiz haziran ayında duyurulan kripto para birimi Libra ve dijital cüzdan Calibra, hem Fransa hem de Almanya tarafından eleştirilen bir girişim olarak biliniyor. Ayrıca çeşitli merkez bankalarının yetkilileri de şüpheleri olduğunu dile getirdi. Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’da, attığı tweetler ile bu para biriminin “hayranı olmadığını” belirtenler arasında.  

Libra Association ilk toplantısını 14 Ekim’de tarihinde, ana yönetim grubu “Libra Konseyi” ile birlikte gerçekleştirecek.  

Total
0
Shares
Önceki haber

Gelecekte Başarılı Olabilmek İçin Çocuklar Ne Öğrenmeli?

Sonraki haber

Playstation 4’ü Android Cihazlarda Oynamaya Hazırlanın

İlginizi çekebilir