Perakende Devi Walmart Aynı Gün Drone ile Teslimat Dönemini Başlattı!

Amerika’nın önde gelen perakende devlerinden Walmart, 6 farklı eyalette 4 milyon müşterisinin evine aynı gün drone ile teslimat dönemini başlattı.

Bir yıldan fazla süredir bazı şehirlerde test amaçlı olarak drone ile teslimat süreçleri konusunda sıkı bir çalışma yürüten Walmart, resmi olarak aynı günde drone ile kapıya teslim sürecini duyurdu. Şu an için Arizona, Arkansas, Florida, Teksas, Utah ve Virginia eyaletlerinde ve belirli mahallelerde etkinleşen drone ile teslimat ayrıcalığından yıl sonuna kadar 4 milyon müşteri faydalanabilecek.

DroneUp isimli girişim firmasıyla anlaşarak paketli teslimat konusunda yeni ve heyecan verici bir sürece giren Walmart, böylece siparişleri günlük karmaşadan uzak ve hızlı biçimde müşterilerine ulaştırabilecek. Başlangıç olarak drone ile teslimat sabah 8:00’dan akşam 20:00’a kadar devam edecek ve 2 saat içinde teslim edilebilen sipariş için 3.99 dolar teslimat ücreti alınacak. Sipariş edilecek ürünler arasında tuvalet kağıdı, pil, bebek bezi hatta sosisli sandviç ve ızgara gibi pişmiş gıda ürünleri de bulunuyor. 

DroneUp tarafından yapılan açıklamaya göre drone teknolojisi 4,5 kiloya kadar olan siparişleri rahatlıkla taşıyabiliyor. Paylaşılan görsellerden anlaşılacağı üzere drone çeşitli güvenlik önlemleriyle çevrelendiği için bir hayli büyük. Güvenlik amacıyla drone teslimatı çime veya evlerin önündeki araba yoluna bırakacak.

Walmart geçtiğimiz yıl da otonom araçlarla teslimat ile girişimlerini hızlandırdıklarını belirtmişti. 

Total
0
Shares
Önceki haber

Var Olduğuna Şaşıracağınız 5 Teknolojik Buluş

Sonraki haber

Netflix’in Hesabını Paylaşanlardan Ek Ücret Alma Sistemi Kafaları Karıştırdı

İlginizi çekebilir

Perakende Personel Yönetiminde Verimliliği Teknoloji ile Artırıyor

Perakende pandemi sonrasında en hızlı toparlanma yaşayan sektörlerin başında geliyor. Dinamik yapısıyla öne çıkan sektörde, artan hareketle birlikte insan kaynağını etkin kullanmak önem kazandı. Personel giriş çıkışından vardiya takibine birçok alanda yüksek güvenlik ve akıllı raporlama sunan teknolojik çözümler, sektörde insan kaynağının en iyi şekilde yönetilmesine ve verimliliğin artırılmasına olanak sağlıyor.
Devamını oku