Playstation 4’ü Android Cihazlarda Oynamaya Hazırlanın

Android telefonlarında Playstation 4 oynamak isteyen kullanıcılar için iyi haber. Sony’nin oyun konsoluna gelecek olan yeni güncelleme ile birlikte, Android cihazları için Remote Play desteği geliyor.

Sony Playstation 4 için yayınlanacak 7.00 güncellemesi hakkında yeni bilgiler yayınladı. Bu hafta içerisinde yayınlanması planlanan güncelleme iki önemli değişiklik getiriyor.  

Google Play üzerinden yayınlanacak olan Remote Play uygulaması ile uyumlu hale gelecek olan konsollar, Android 5.0 ve üzerindeki telefonlarda Playstation 4 oynamayı mümkün hale getirecek. 7.00 güncellemesi ile birlikte, yalnızca Sony’nin Experia telefonlarında bulunan ve geçtiğimiz yıl iOS’a gelen Remote Play, tüm mobil cihazlarda kullanılabilir hale gelmiş olacak.  

Yeni güncelleme ile birlikte gelen diğer değişiklik ise, Facebook entegrasyonunun kaldırılması oldu. Playstation hesaplarını Facebook ile entegre eden kullanıcılar, kazandıkları kupaları ve ekran görüntülerini doğrudan Facebook’a gönderebiliyordu. Aynı zamanda kullanıcı profilleri de Facebook isim ve profil resimlerini kullanıyordu. Yeni güncelleme ile birlikte bütün bu özellikler kaldırılıyor.  

Sony entegrasyonun neden sona erdiğine dair herhangi bir bilgi paylaşmadı. Konu hakkında Kotaku’nun Facebook’a ilettiği soruya gelen cevap ise şu şekilde oldu: “Sony ile Facebook entegrasyon özelliğini geliştirmek için anlaşmamızı güncelliyoruz. Bu konu hakkındaki anlaşmalar sona erene kadar, Playstation 4 üzerinden Facebook özelliklerine ulaşmak mümkün olmayacak. Yakın zamanda bir anlaşmaya varmayı ve bu özellikleri geri getirmeyi umuyoruz.” 

Total
0
Shares
Önceki haber

PayPal Facebook’un Dijital Para Birimi Libra’dan Ayrıldı

Sonraki haber

Fransa Devlet İşlemleri İçin Yüz Tanıma Sistemini Zorunlu Hale Getiriyor

İlginizi çekebilir

Hack’lenmeye Blockchain Tabanlı Çözümlerle Son!

Teknoser Genel Müdürü Ozan İnan, pandemi döneminde artan siber saldırılara ve veri ihlallerine karşı bireysel ve kurumsal kullanıcıları uyardı. İnan, siber saldırılara karşı bilinen yöntemlerden farklı korunma yollarına dikkat çekti ve özellikle blockchain’in siber güvenlikte kullanılmaya başlanmasıyla artık değerli ve kritik önemdeki dosyaların hack’lenemeyeceğini söyledi. DDos ve oltalama saldırılarına dikkat çeken İnan, önümüzdeki dönemde şiddetini daha da artırması beklenen siber saldırılara karşı yeni korunma yollarını paylaştı…
Devamını oku

Doğru Cep Telefonu Nasıl Seçilir?

Türkiye’de oynak döviz kurunun yaşanması ve cep telefonlarının da hem sık kullanımla bozulması ve yıpranması nedeniyle sık sık değiştirilmeye muhtaç olması birçok sorunu da beraberinde getiriyor. İşin esası, doğru cep telefonu ve doğru fiyat dengesini sağlayabilmekte.
Devamını oku