Playstation 4’ü Android Cihazlarda Oynamaya Hazırlanın

Android telefonlarında Playstation 4 oynamak isteyen kullanıcılar için iyi haber. Sony’nin oyun konsoluna gelecek olan yeni güncelleme ile birlikte, Android cihazları için Remote Play desteği geliyor.

Sony Playstation 4 için yayınlanacak 7.00 güncellemesi hakkında yeni bilgiler yayınladı. Bu hafta içerisinde yayınlanması planlanan güncelleme iki önemli değişiklik getiriyor.  

Google Play üzerinden yayınlanacak olan Remote Play uygulaması ile uyumlu hale gelecek olan konsollar, Android 5.0 ve üzerindeki telefonlarda Playstation 4 oynamayı mümkün hale getirecek. 7.00 güncellemesi ile birlikte, yalnızca Sony’nin Experia telefonlarında bulunan ve geçtiğimiz yıl iOS’a gelen Remote Play, tüm mobil cihazlarda kullanılabilir hale gelmiş olacak.  

Yeni güncelleme ile birlikte gelen diğer değişiklik ise, Facebook entegrasyonunun kaldırılması oldu. Playstation hesaplarını Facebook ile entegre eden kullanıcılar, kazandıkları kupaları ve ekran görüntülerini doğrudan Facebook’a gönderebiliyordu. Aynı zamanda kullanıcı profilleri de Facebook isim ve profil resimlerini kullanıyordu. Yeni güncelleme ile birlikte bütün bu özellikler kaldırılıyor.  

Sony entegrasyonun neden sona erdiğine dair herhangi bir bilgi paylaşmadı. Konu hakkında Kotaku’nun Facebook’a ilettiği soruya gelen cevap ise şu şekilde oldu: “Sony ile Facebook entegrasyon özelliğini geliştirmek için anlaşmamızı güncelliyoruz. Bu konu hakkındaki anlaşmalar sona erene kadar, Playstation 4 üzerinden Facebook özelliklerine ulaşmak mümkün olmayacak. Yakın zamanda bir anlaşmaya varmayı ve bu özellikleri geri getirmeyi umuyoruz.” 

Total
0
Shares
Önceki haber

PayPal Facebook’un Dijital Para Birimi Libra’dan Ayrıldı

Sonraki haber

Fransa Devlet İşlemleri İçin Yüz Tanıma Sistemini Zorunlu Hale Getiriyor

İlginizi çekebilir

Web Optimizer çözümü ‘Google Yakınımdaki Yerler’ Aramasını şirketler için avantaja dönüştürüyor

Salgının küresel etkisiyle Google’ın ‘yakınımdaki yerler’ araması 2021’de yüzde 500’e varan artış kaydetti. Google’ın 2022’de aramalar için özel algoritmalar geliştirdiğini ve yakınımdaki yerler aramasının daha önemli hale geldiğini kaydeden Setrow Yönetici Ortağı Turgut Taneli, “İşletmeler için haritada yer alma, müşteri yorumlarını, mesajlarını karşılama ve yönetme ile ürünleri profilde sergileme noktasında yakınımdaki yerler araması geçmişe göre çok daha önemli bir işleve sahip olacak. Birden fazla alanı aynı anda ve birlikte yönetmek ise ancak Web Optimizer gibi özel ürünlerle sağlanabilecek” dedi.
Devamını oku