Playstation 4’ü Android Cihazlarda Oynamaya Hazırlanın

Android telefonlarında Playstation 4 oynamak isteyen kullanıcılar için iyi haber. Sony’nin oyun konsoluna gelecek olan yeni güncelleme ile birlikte, Android cihazları için Remote Play desteği geliyor.

Sony Playstation 4 için yayınlanacak 7.00 güncellemesi hakkında yeni bilgiler yayınladı. Bu hafta içerisinde yayınlanması planlanan güncelleme iki önemli değişiklik getiriyor.  

Google Play üzerinden yayınlanacak olan Remote Play uygulaması ile uyumlu hale gelecek olan konsollar, Android 5.0 ve üzerindeki telefonlarda Playstation 4 oynamayı mümkün hale getirecek. 7.00 güncellemesi ile birlikte, yalnızca Sony’nin Experia telefonlarında bulunan ve geçtiğimiz yıl iOS’a gelen Remote Play, tüm mobil cihazlarda kullanılabilir hale gelmiş olacak.  

Yeni güncelleme ile birlikte gelen diğer değişiklik ise, Facebook entegrasyonunun kaldırılması oldu. Playstation hesaplarını Facebook ile entegre eden kullanıcılar, kazandıkları kupaları ve ekran görüntülerini doğrudan Facebook’a gönderebiliyordu. Aynı zamanda kullanıcı profilleri de Facebook isim ve profil resimlerini kullanıyordu. Yeni güncelleme ile birlikte bütün bu özellikler kaldırılıyor.  

Sony entegrasyonun neden sona erdiğine dair herhangi bir bilgi paylaşmadı. Konu hakkında Kotaku’nun Facebook’a ilettiği soruya gelen cevap ise şu şekilde oldu: “Sony ile Facebook entegrasyon özelliğini geliştirmek için anlaşmamızı güncelliyoruz. Bu konu hakkındaki anlaşmalar sona erene kadar, Playstation 4 üzerinden Facebook özelliklerine ulaşmak mümkün olmayacak. Yakın zamanda bir anlaşmaya varmayı ve bu özellikleri geri getirmeyi umuyoruz.” 

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite