Playstation 4’ü Android Cihazlarda Oynamaya Hazırlanın

Android telefonlarında Playstation 4 oynamak isteyen kullanıcılar için iyi haber. Sony’nin oyun konsoluna gelecek olan yeni güncelleme ile birlikte, Android cihazları için Remote Play desteği geliyor.

Sony Playstation 4 için yayınlanacak 7.00 güncellemesi hakkında yeni bilgiler yayınladı. Bu hafta içerisinde yayınlanması planlanan güncelleme iki önemli değişiklik getiriyor.  

Google Play üzerinden yayınlanacak olan Remote Play uygulaması ile uyumlu hale gelecek olan konsollar, Android 5.0 ve üzerindeki telefonlarda Playstation 4 oynamayı mümkün hale getirecek. 7.00 güncellemesi ile birlikte, yalnızca Sony’nin Experia telefonlarında bulunan ve geçtiğimiz yıl iOS’a gelen Remote Play, tüm mobil cihazlarda kullanılabilir hale gelmiş olacak.  

Yeni güncelleme ile birlikte gelen diğer değişiklik ise, Facebook entegrasyonunun kaldırılması oldu. Playstation hesaplarını Facebook ile entegre eden kullanıcılar, kazandıkları kupaları ve ekran görüntülerini doğrudan Facebook’a gönderebiliyordu. Aynı zamanda kullanıcı profilleri de Facebook isim ve profil resimlerini kullanıyordu. Yeni güncelleme ile birlikte bütün bu özellikler kaldırılıyor.  

Sony entegrasyonun neden sona erdiğine dair herhangi bir bilgi paylaşmadı. Konu hakkında Kotaku’nun Facebook’a ilettiği soruya gelen cevap ise şu şekilde oldu: “Sony ile Facebook entegrasyon özelliğini geliştirmek için anlaşmamızı güncelliyoruz. Bu konu hakkındaki anlaşmalar sona erene kadar, Playstation 4 üzerinden Facebook özelliklerine ulaşmak mümkün olmayacak. Yakın zamanda bir anlaşmaya varmayı ve bu özellikleri geri getirmeyi umuyoruz.” 

Total
0
Shares
Önceki haber

PayPal Facebook’un Dijital Para Birimi Libra’dan Ayrıldı

Sonraki haber

Fransa Devlet İşlemleri İçin Yüz Tanıma Sistemini Zorunlu Hale Getiriyor

İlginizi çekebilir

Formula 1® Grand Prix’in Kalbi Zoom’da Atacak!

Lider video iletişim sağlayıcısı Zoom Video Communications ve uluslararası otomobil yarışı turnuvası Formula 1® bir ilki gerçekleştirerek, sanal Padok Kulüp deneyimini sunmak için Budapeşte’de gerçekleşecek olan FORMULA 1® ARAMCO MAGYAR NAGYDÍJ 2020 öncesinde dijital ortaklık duyurdu.
Devamını oku

Teknoloji ve İnovasyon Ev Hayatını Kolaylaştırıyor

Ocak ve Mart ayları arasında ev cihazlarındaki veri kullanımı 2019’a göre yüzde 16 artarken, akıllı cihazlar yüzde 30’a varan artışla öne çıkıyor. Eğitim ve çalışmanın da ev hayatına katıldığı bu dönemde yeni nesil teknoloji ürünleri çalışmalarımızı kolaylaştırıyor, vakit kazandırıyor ve ev işlerini pratik hale getiriyor.
Devamını oku