Portal: M, Jenn Lee ve Acer, Dijital Ortama Aktarılan Koleksiyonu 3 Boyutlu Olarak Londra Moda Haftası 2023’te Sergileyecek ve Sürdürülebilirliğe Dikkat Çekecek

Acer, ünlü tasarımcı Jenn Lee ile bu yılın koleksiyonunu dijitalleştirmek üzere iş birliğine gittiğini açıkladı. Dijital hale getirilecek koleksiyon Londra Moda Haftası 2023’te sergilenecek.

Acer, ünlü tasarımcı Jenn Lee ile bu yılın koleksiyonunu dijitalleştirmek üzere iş birliğine gittiğini açıkladı. Dijital hale getirilecek koleksiyon Londra Moda Haftası 2023’te sergilenecek.

Acer, Tayvan merkezli dijital moda startup firması Portal: M ve Jenn Lee arasındaki işbirliği, moda sektörünü dönüştürmede metaverse’in gücünü gözler önüne seriyor. Oyun deneyimlerinden yararlanan ve defile sırasında üç boyutlu tasarımların sergileneceği bu iş birliği, sürdürülebilirliğe öncelik veren fütüristik bir moda yaklaşımını ortaya koyuyor.

Sınırları zorlaması ve teknolojiyi sahiplenmesiyle tanınan Londra Moda Haftası açısından bu iş birliği hiç de şaşırtıcı değil. Acer’ın en son teknolojilerle donatılan SpatialLabs™ dizüstü oyun bilgisayarları ve Jenn Lee’nin yenilikçi tasarımları sayesinde defile, fiziksel ve dijital dünyaları kusursuz bir şekilde birleştirerek hem izleyicileri hem de sektörün önde gelen isimlerini büyüleyecek.

En İleri Optik Çözümler ve Teknolojiler

Acer’ın SpatialLabs™ teknolojisi, stereoskopik üç boyutlu deneyimleri yeni ve sezgisel bir şekilde sunarak sanal dünyayı daha fiziksel bir boyuta taşıyan son teknoloji optik çözümlerin yanı sıra ekran ve duyusal teknolojilerle güçlendirilmiş bir deneyim paketinden oluşuyor. İçerikler kelimenin tam anlamıyla ekranın önünde süzülerek, içerik oluşturucuların özel gözlüklere ihtiyaç duymadan eserlerini gerçek zamanlı ve 360 derece olarak incelemelerine olanak tanıyor.

Üç boyutlu tasarımlar Jenn Lee’nin 17 Eylül’de Londra’daki Tab Centre, Shoreditch’te açılacak sergisinin merkezinde yer alacak. Portal: M’nin ana ortağı ve Tayvan’ın önde gelen tekstil üreticisi Makalot tarafından desteklenen bu sektörler arası işbirliği, dijitalleşmenin moda sektörünü daha sürdürülebilir kılmak için sunduğu büyük fırsatların altını çizerken, tasarımcıları da kendilerini dijital içerik oluşturucular olarak görmeye teşvik ediyor.

3 Boyutlu Eko-Moda

İş birliğinin ana odak noktalarından birini sürdürülebilirlik oluşturuyor. Moda sektörünün dijitalleşmeden ve metaverse’den faydalanarak kumaş israfını önemli ölçüde azaltma potansiyeli bulunuyor. Giysileri dijital olarak tasarlama, sergileme ve satma olanağı, fiziksel numune ve üretim ihtiyacını azaltarak çevresel etkiyi en aza indiriyor. Bu iş birliği, sürdürülebilir moda ve dijital inovasyonların birlikte yürütülebileceğini göstermesi açısından büyük önem taşıyor.

Etkinlik bilgileri

• Tarih ve Mekan: 17 Eylül, The Vinyl Factory

• Tema: Jenn Lee şu konuları vurgulayacak:

1. Pandemi sonrası dönemde kendini özgürce ifade etmenin önemi.

2. Modada sürdürülebilirliğin önemi: Tasarımlarında, Tayvan’da bir nehir kıyısında bulduğu atılmış giysilerden yararlanıyor ve geri dönüşüm ile sürdürülebilir moda yaratıcılığını savunuyor.

• Ana konu: Özel olarak hazırlanan bir oyun bölümünde, Jenn Lee’nin tasarımlarının üç boyutlu tasvirleriyle katılımcıları moda metaverse’ine dahil edecek yedi adet Acer SpatialLabs™ dizüstü bilgisayar yer alacak. Bu dizüstü bilgisayarlar aynı zamanda kadınların güçlendirilmesi ve sürdürülebilirlik temalarıyla zenginleştirilen ve üç boyutlu giysilerle bütünleştirilen oyunları da öne çıkaracak.

• Dijital ekranlarda sergilenen tasarımlar: Yüksek çözünürlüklü ekranlarda Portal: M’nin sanallaştırılmış üç boyutlu tasarımları, Jenn Lee’nin geri dönüştürülmüş malzemeleri ve özel astarları ustalıkla kullandığını gözler önüne serecek.

• Atmosfer: Mekan, tasarım eskizleri ve bir dizi sanat eseri ile Jenn Lee’nin stüdyosunun rahat ama sanatsal açıdan canlı ortamını yansıtacak.

Total
0
Shares
Önceki haber

E-İhracatı Artırmanın Yolları Zuch X Talks’ta Masaya Yatırılacak

Sonraki haber

Öğretmen ve Öğrenciler için yüksek hızlı internet: TurkNet GigaFiber

İlginizi çekebilir