Razer Küçük Ama Güçlü Tomahawk Masaüstü Bilgisayarı Tanıttı

Razer güçlü donanıma sahip oldukça az yer kaplayan yeni masaüstü bilgisayar Tomahawk’ı tanıttı.

Özellikle oyun ekipmanları konusunda en güvenilir markalardan birisi olan Razer, CES 2020 etkinliğinde ilk masaüstü bilgisayarı Tomahawk’ı tanıttı. Razer’ın kendi ürettiği ilk bilgisayar olan Tomahawk, küçük boyutuna rağmen, güçlendirilmeye de açık bir masaüstü bilgisayar. 

Razer’ın tanıttığı Tomahawk, Intel Core i7 işlemcili, 16 GB RAM’e sahip ve 512 GB SSD ile geliyor. Ekran kartı olarak ise RTX-20 serisinden herhangi birini seçmek mümkün. Tomahawk’ın en dikkat çekici yanı ise, daha güçlü bir bilgisayar isterseniz Core i9, 64 GB RAM ve RTX 2080 Super ile geliştirebilmenin mümkün olması. 

Tomahawk içerisindeki ekran kartını değiştirmek oldukça kolay olacak

Tomahawk’ın bu kadar küçük olmasını sağlayan en önemli özellikise içerisinde anakart veya masaüstü bilgisayar işlemcisi bulunmaması. Intel tarafından üretilen NUC Element isimli donanım,bilgisayarın hem küçük hem de güçlü olmasını sağlayan en önemli parça.

Intel tarafından geliştirilen NUC Element

Intel tarafından geliştirilen NUC Element, 45 W Core i9-9980HK işlemciye kadar destek verebilen bir donanım. Üzerinde RAM girişleri, depolama donanımı ve Wi-Fİ 6 için girişler de bulunuyor. Razer Tomahawk’ı bu donanım üzerinden üretmiş olsa da, NUC Element tek başına da satışa sunulacak. Kendi bilgisayarını oluşturmak isteyen kullanıcılar, NUC Element’i internetten satın alıp kullanma fırsatına sahip olacak.

Razer’ın ufak ama güçlü masaüstü bilgisayarı, standart donanım özellikleri ile birlikte 2300 dolardan satışa sunulacak. 

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite