Salesforce, 27,7 Milyar Dolar Karşılığında Slack’i Satın Aldı

CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) devi Salesforce, kurumsal sosyal ağ Slack’i dev bir anlaşma ile bünyesine katıyor.

Yıllık geliri 20 milyar doları aşan CRM devi Salesforce, kurumsal sosyal platform Slack’i satın alarak büyük ses getiren bir anlaşmaya imza attı. Salesforce kurucularından ve aynı zamanda CEO’su Marc Benioff, yapılan anlaşmanın “cennette yapılmış bir eşleşme” olduğunu dile getirirken, Salesforce ve Slack’in birlikte kurumsal yazılımın geleceğini şekillendireceğini ve dünyanın dört bir yanındaki tüm çalışanların çalışma şeklini dijital olacak dönüştüreceğine inandıklarını belirtti.

Slack CEO’su Stewart Butterfield ise satın almaya ilişkin olarak geleceğin kurumsal dünyasında yazılım çözümlerinin çok daha kritik bir rol oynayacağını, bu birliktelik ile dijital dünyada karmaşıklığı azaltılmış, güç, esnek ve çevik çözümler üretme vizyonunda bir araya geldiklerini açıkladı.

Yapılan anlaşmanın Slack kanadına yeni bir enerji getirmesi bekleniyor. Nitekim 2020 yılında halka arz edilen Slack değerini %40 oranında kaybetmişti. Son gelen haberlerde ise Slack’in gelirinde %16 azalma yaşandığı görülüyordu. Salesforce’un satın almasıyla Yahoo ve Google Finans verilerine göre Slack’in değeri 25 milyar dolar değerlemeyi geçmiş durumda.

Total
9
Shares
Önceki haber

Belirsiz Zamanlarda Tüketicilerle Nasıl İletişim Kurmak Gerekiyor?

Sonraki haber

Vertiv, Hızla Gelişen Veri Merkezi Soğutma Pazarının Global Lideri Oldu

İlginizi çekebilir