Samsung 3. Çeyrekte Telefon Satışları İle Kar Etti

Eylül ayında sona eren üçüncü çeyrek raporlarına göre Samsung 6,7 milyon dolar kar elde etti. Bu kar geçtiğimiz yıl aynı döneme oranla yüzde 56 daha düşük.

Güney Koreli elektronik devi 2019 yılı üçüncü mali çeyreği raporlarını yayınladı. Açıklanan raporlara göre şirket 6.7 milyar dolar kazanç elde etmiş. Geçtiğimiz yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında yüzde 56 gibi büyük bir düşüş görülüyor.

Samsung tarafından yapılan açıklama “Üçüncü çeyrekte bir yıl önceki kara oranla keskin bir düşüş görülüyor. Fakat akıllı telefon satışlarına olan talebin artması, bellek yongası pazarında yaşadığımız sıkıntıyı bir miktar telafi etti.” şeklinde oldu.

Güney Kore merkezli şirket genel olarak bir düşüş yaşamış olsa da, akıllı telefon pazarında geçen yıla göre yüzde 32 oranında bir büyüme göstererek 2,5 milyar dolar kar elde etmiş. Bunda en büyük etkiyi ise Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 10 ve Galaxy A serisinin satışları sağladı. Samsung cihazların satış rakamlarını söylememiş olsa da, Galaxy 10’un Galaxy 9’a oranla daha iyi sattığını söylüyor. 

Total
65
Shares
Önceki haber

Google’ın Yapay Zekası Starcraft 2 Oyununu Neredeyse Tüm Oyunculardan Daha İyi Oynuyor

Sonraki haber

Picus, Londra’da Çözümlerini Yatırımcıların Beğenisine Sundu

İlginizi çekebilir