Samsung, Apple Card Benzeri Ödeme Sistemi “Samsung Money” Kartını Duyurdu

Apple’ın izinden giden teknoloji firması Samsung, fiziksel banka kartı ve SoFi para yönetimi hesabını duyurdu.

14 ay önce çıkış yapan Apple Card yoluna başarı ile devam ededursun, Google’ın kart söylentileri ardından teknoloji devi Samsung da kendi markasını taşıyan MasterCard  ödeme kartını duyurdu. Apple Card’ın aksine Samsung Galaxy akıllı telefon sahipleri çevrimiçi bir kişisel finans şirketi olan SoFi’den bir para yönetimi hesabına kaydolması gerekecek. Sigortalı olan hesap, hesap işletimi için ücret almayacak, hatta birikimleri için kullanıcılara faiz ödeyecek.

SoFi üzerinde hesap açan kullanıcılara fiziksel Samsung Money kartı gönderilecek. Samsung, Apple’ın titanyum kart tasarımıyla rekabet etmeye çalışmış gibi görünmüyor ve karanlık moda ayarlı normal bir banka kartına benziyor. Samsung Money üzerinde kart numarası, son kullanma tarihi veya CVV numarasını gösterilmiyor. Bu bilgiler biyometrik şifrelemeyle koruma altına alınmış mobil uygulama aracılığıyla korunma altına alınmış durumda.

Kullanıcılar finansal hesaplarını Samsung Pay uygulaması aracılığıyla yönetebilecekler. Samsung Pay uygulamasında sadece tek bir dokunuşla kullanıcılar bakiyelerini kontrol edebilecek, geçmiş işlemleri listeleyebilecek veya yapılan işlemler içinde arama yapabilecek.

Servis hizmetinin bu yaz Amerika’da faaliyete geçmesi bekleniyor.

Kaynak

Total
1
Shares
Önceki haber

Diyabet Hastalarını Ampute Olmaktan Kurtarabilecek Akıllı Çoraplar

Sonraki haber

Hangi Teknolojilere Daha Fazla Yatırım Yapalım?

İlginizi çekebilir