Samsung, Apple’ı Alaya Alan Reklamlarını Kaldırıyor

Apple’ın iPhone 7 ile kulaklık girişini kaldırması sonrasında kendi ürün reklamlarında bunu alaycı bir şekilde kullanan Samsung, bu reklamları kaldırıyor.

Dün Samsung Galaxy Note 10 ailesi resmi olarak tanıtıldı ve ülkemizdeki satış fiyatı modeline göre 9899 TL ve 11399 TL olarak belirlendi. Telefonun dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de kulaklık girişinin kaldırılması oldu. Samsung telefonun tanıtımı esnasında bu değişikliğe değinmezken, bir dönem Apple’ın aldığı bu kararı tiye alan videoları da kaldırmaya başladı.

Halihazırda pek çok akıllı telefon geliştiricisi Apple’ın iPhone 7 ile başlattığı akıma dahil olmuş; Huawei, OnePlus ve Google kulaklık girişi bulunmayan telefonlar üretmeye başlamıştı. Bu hareketlilik kablosuz kulaklık pazarının gelişmesini sağladı ve 2019 itibariyle bu pazarın 400 milyar doları aşması bekleniyor.

Geçtiğimiz birkaç yılda Samsung, Apple’ın iPhone’daki tasarım kısıtlamalarına ve kulak girişini kaldırmasını hedef alan alaycı videolar yayınlayarak eleştiride bulunmuştu. Şimdi ise bu videolar Samsung’un Amerikan YouTube hesabından kaldırılmaya başlandı.

Reklamlardaki skeçler bir Apple mağazası çalışanının iPhone’daki kısıtlamaları normal göstermesine odaklanıyor. Bu kimi zaman microSD kart girişi oluyor, kimi zaman kulaklık girişi veya çentikli ekran.

Galaxy Note 10, Samsung’un bir dönem tiye aldığı iPhone özelliklerine sahip olunca, reklamlar da itici bir hale gelmiş oldu. Nitekim Galaxy Note 10’da ne kulaklık ne de microSD kart girişi yer almıyor. Kaldırılan reklamlar başka YouTube hesapları tarafından yüklenmiş durumda. İzlemek için:

Total
0
Shares
Önceki haber

Uber 2. Çeyrekte 5,2 Milyar Dolar Zarar Açıkladı

Sonraki haber

Apple’dan iPhone’u Hackleyebilene 1 Milyon Dolar Ödül!

İlginizi çekebilir