Samsung CEO’su Galaxy Fold’da Aceleci Davrandığını Kabul Etti

Geçtiğimiz Nisan ayında son kullanıcıya sunulması beklenen Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’un çıkışı, inceleme yapan basın kuruluşlarının tespit ettiği önemli problemler sonrasında ileri bir tarihe ertelenmişti.

Katlanabilir yapısıyla akıllı telefonları sonsuza dek değiştirecek bir tasarıma sahip olan Samsung Galaxy Fold’un satışa sunulması planlanan ilk parti sürümlerinde yaşanan sıkıntılar konusunda Samsung CEO’su açık konuştu.

Geçtiğimiz Nisan ayında son kullanıcıya sunulması beklenen Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’un çıkışı, inceleme yapan basın kuruluşlarının tespit ettiği önemli problemler sonrasında ileri bir tarihe ertelenmişti.

Samsung CEO’su DJ Koh, Güney Kore’nin Seul şehrinde gerçekleştirdiği basın toplantısında yaşanan problemlere ilişkin olarak şu yorumda bulundu:

“Bu utanç vericiydi. Ürün tam anlamıyla hazır olmadan çıkması konusunda ben ısrar ettim. Katlanabilir telefon konusunda daha dikkatli davranmam gerekiyordu, şimdi ise iyileştirme sürecindeyiz. Şu an 2.000’den fazla cihaz her açıdan test altına alındı. Tüm hataları belirleyip, gidereceğiz. Bazı hatalardan haberimiz dahi yoktu. Neyse ki incelemeler sayesinde ne konuda gelişme kaydetmemiz gerektiğini biliyoruz.”

Samsung’un Küresel Pazar Strateji Sorumlusu Stephanie Choi ise şirketin sınırları zorlayan hedeflerinin bazen böyle hatalara yol açabileceğini dile getirdi.

Akıllı telefon marketinde kendini tekrarlayan tasarımlara bir cevap olarak ortaya çıkan katlanabilir ekrana sahip Galaxy Fold’un 5G ve nesnelerin interneti teknolojilerinin yükselişiyle beraber ihtiyaç duyulabilecek yenilikçi akıllı cihaz konusunda boşluğu dolduracağına inanılıyor.

5G, yapay zeka, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik alanında yaşanan gelişmeler sayesinde her gün daha fazla cihazın birbiriyle konuştuğunu hatırlatan Koh, katlanabilir ekran teknolojisinin geleceğe şekil vermede önemli bir noktada durduğuna inanıyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Huawei Telefonlara Bundan Sonra Ne Olacak?

Sonraki haber

Bitcoin, İsviçre’den Daha Fazla Enerji Tüketiyor!

İlginizi çekebilir

Papara Net Tavsiye Skorunda Zirvede

Türkiye’de finans hizmetlerini teknoloji ile dönüştürerek sektörde öncü rol oynayan Papara, araştırma şirketi Estima tarafından hazırlanan ‘Ekim 2021 Dijital Finansal Hizmetler Marka Bilinirlik ve Algı Araştırması’nın sonuçlarında zirveye oturdu. Papara, kullanıcıların tavsiye ettiği markalar değerlendirmesinde %76’lık orana sahip olurken, Net Tavsiye Skoru (NPS) ise 72 olarak gerçekleşti. Papara bu skor ile, aralarında banka ve elektronik para firmalarının yer aldığı rakiplerinin önünde yer alıyor.
Devamını oku

Bir Bilene Değil, Yapay Zekaya Sorun!

Her dilde çeviri, ödev araştırması, fikir önerileri, sorulara yanıt, bilgisayar kodu oluşturma, hikaye yazma, metinleri yeniden yazma, metinleri özetleme, matematik problemleri çözme…Bunlar, son dönemde hayatımıza hızlı bir giriş yapan yapay zeka sohbet robotunun yapabileceklerinden sadece bazıları. ChatGPT’nin artık yapmadığı yok. Pek çok insanın eli, ayağı konumuna da gelmiş durumda. Eskilerin deyişi ‘Bir bilene sorun’ artık ‘Bir yapay zeka sohbet robotuna sorun’a dönüşmüş durumda.
Devamını oku

Dijital Göçebelik Yurt İçine Taşındı

Dünyanın dört bir yanında istediği yaşam koşullarında uzaktan çalışan dijital göçebeler, pandeminin etkisiyle yurt içindeki yerleri tercih ediyor. Zyxel, kalıcı olarak mobil yaşamı tercih eden ya da tatil yapan dijital göçebeler için en önemli kriterlerden biri olan kesintisiz, hızlı ve güvenli internet bağlantısı sunan ürünleriyle iyi bir iş arkadaşı oluyor.
Devamını oku