Samsung CEO’su Galaxy Fold’da Aceleci Davrandığını Kabul Etti

Geçtiğimiz Nisan ayında son kullanıcıya sunulması beklenen Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’un çıkışı, inceleme yapan basın kuruluşlarının tespit ettiği önemli problemler sonrasında ileri bir tarihe ertelenmişti.

Katlanabilir yapısıyla akıllı telefonları sonsuza dek değiştirecek bir tasarıma sahip olan Samsung Galaxy Fold’un satışa sunulması planlanan ilk parti sürümlerinde yaşanan sıkıntılar konusunda Samsung CEO’su açık konuştu.

Geçtiğimiz Nisan ayında son kullanıcıya sunulması beklenen Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’un çıkışı, inceleme yapan basın kuruluşlarının tespit ettiği önemli problemler sonrasında ileri bir tarihe ertelenmişti.

Samsung CEO’su DJ Koh, Güney Kore’nin Seul şehrinde gerçekleştirdiği basın toplantısında yaşanan problemlere ilişkin olarak şu yorumda bulundu:

“Bu utanç vericiydi. Ürün tam anlamıyla hazır olmadan çıkması konusunda ben ısrar ettim. Katlanabilir telefon konusunda daha dikkatli davranmam gerekiyordu, şimdi ise iyileştirme sürecindeyiz. Şu an 2.000’den fazla cihaz her açıdan test altına alındı. Tüm hataları belirleyip, gidereceğiz. Bazı hatalardan haberimiz dahi yoktu. Neyse ki incelemeler sayesinde ne konuda gelişme kaydetmemiz gerektiğini biliyoruz.”

Samsung’un Küresel Pazar Strateji Sorumlusu Stephanie Choi ise şirketin sınırları zorlayan hedeflerinin bazen böyle hatalara yol açabileceğini dile getirdi.

Akıllı telefon marketinde kendini tekrarlayan tasarımlara bir cevap olarak ortaya çıkan katlanabilir ekrana sahip Galaxy Fold’un 5G ve nesnelerin interneti teknolojilerinin yükselişiyle beraber ihtiyaç duyulabilecek yenilikçi akıllı cihaz konusunda boşluğu dolduracağına inanılıyor.

5G, yapay zeka, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik alanında yaşanan gelişmeler sayesinde her gün daha fazla cihazın birbiriyle konuştuğunu hatırlatan Koh, katlanabilir ekran teknolojisinin geleceğe şekil vermede önemli bir noktada durduğuna inanıyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Huawei Telefonlara Bundan Sonra Ne Olacak?

Sonraki haber

Bitcoin, İsviçre’den Daha Fazla Enerji Tüketiyor!

İlginizi çekebilir

Kimliklerin Yönettiği Çağ ve Tutarlı ve Kapsamlı İçeriğin Gücü

Günümüzde doğru zamanda doğru soruları sormak ve doğru yanıtları alabilmek hiç olmadığı kadar önemli. Bu da kimliği tanımlayan bilgilere olan ihtiyacı ve önemi tekrar hatırlatıyor bize... Doğru kişilerin (aynı zamanda nesnelerin) doğru bilgilere erişim sağlayabilmesi için ise kimlikleri tanımladığımız bilgilerden güç alan bir yaklaşım benimsemek şart...
Devamını oku

İnşaat sektörünün odaklanması gereken 3 önemli fırsat

2020 gibi olağanüstü bir yılda iyi bir performans ortaya koyan inşaat sektörü, 2021 ve sonraki yıllarda da büyümeye devam edecek. Sektör büyürken önemli bir dönüşüm de geçirecek. Simon-Kucher & Partners Ortağı Cem Balıkçıoğlu ve Simon-Kucher & Partners Direktörü Öykü Elmas, inşaat sektörünün gelecek görünümünü ortaya koydu. Yeni dönemin risklerini ve fırsatlarını mercek altına alan iki uzman, rekabette öne geçmek için yapılması gerekenleri değerlendirdi.
Devamını oku