Samsung Galaxy S10 Herhangi Bir Parmak İzi İle Açılabiliyor

Galaxy S10 telefonların ekran kilidinin herhangi bir parmak izi ile açılabildiği keşfedildi. Samsung problemin üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Bu haftanın başlarında keşfedilen bir güvenlik açığı, Galaxy S10 parmak izi tarayıcısının o kadar da güvenilir olmadığını ortaya çıkardı. İlk olarak İngiltere’de bir adamın eşinin telefonunu parmak izi ile açabildiğini fark etmesi ile ortaya çıkan durum, Samsung tarafından da kabul edildi. 

Mart ayında piyasaya çıkan cihazın “devrimsel nitelikte” bir parmak izi korumasına sahip olduğu söyleniyordu. Parmak izini tanımak için ultra ses dalgaları göndererek kullanıcısını tanıyan sistemi bozan şey ise likit ekran koruyucu olarak tanımlanıyor. Ekran koruyucu uygulandığında alıcının sorun yaşadığı ve kayıtlı olmayan izlere de ulaşım izni verdiği söyleniyor.  

Samsung konu hakkında yaptığı açıklamada sorunun farkında olduklarını ve bir güncelleme ile düzeltileceğini söyledi. Ayrıca Samsung telefonlarında yalnızca “Samsung tarafından onaylanmış aksesuarların” kullanılması da verilen öneriler arasında. Bu sorun çözülene kadar parmak izi tarama özelliğinin kapatılması da kullanıcılara tavsiye ediliyor.  

Total
0
Shares
Önceki haber

Facebook En Değerli 10 Şirket Listesinden Düştü

Sonraki haber

Snaptube Uygulaması Kullanıcılarından Habersiz İşlemler Yapıyor

İlginizi çekebilir