Samsung’dan Radyo Dalgalarıyla Şarj Olan TV Kumandası

Eco Remote teknolojisi hem radyo dalgaları hem de güneş enerjisiyle şarj olabiliyor.

Teknoloji devi Samsung, 2021 yılında güneş enerjisiyle şarj olan uzaktan kumandasına yeni bir yetenek daha kazandırdı. CES fuarında tanıtılan yeni Eco Remote modeli güneş enerjisi yanı sıra radyo dalgalarını toplayarak enerjiye dönüştürüyor ve kendi kendine şarj oluyor. Düşük güçlü cihazlar için uygun olması nedeniyle pek çok teknolojik üründe göremediğimiz radyo dalgasıyla şarj olma işlevi, TV kumandası ile müthiş bir uyum sağlamış.

TV kumandasının daha hızlı şarj olmasını isteyenler dilerlerse iç ve dış mekanda güneş enerjisinden faydalanabilecekler ya da doğrudan USB-C ile şarj edebilecekler.

Samsung daha önce yaptığı bir açıklamada güneş enerjisiyle çalışan kumandalar sayesinde 7 yılda 99 milyon pil atığının önüne geçmek olduğunu belirtmişti. Güney Koreli teknoloji devi güneş enerjisi ve radyo frekansıyla şarj teknolojileri yanı sıra uzaktan kumandanın sallandığında oluşan kinetik enerji ve mikrofon ses aldığında oluşan titreşim enerjilerinden faydalanarak şarj olan kumanda konseptleri üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

2022’de İşlerini Büyütmek İsteyen Şirketlere Dijital Pazarlamanın Yeni Şifreleri

Sonraki haber

Papara Z kuşağı harcama eğilimlerini açıkladı

İlginizi çekebilir

Acer Swift’in hızlı şarj destekli, yüksek kapasiteli pili ile işten ve eğlenceden ödün vermeyin

Acer’ın Swift serisi dizüstü bilgisayarları, hareket halinde çalışan profesyonellerin ve seyahatte bağlantıda kalmak isteyenlerin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor. Etkileyici kullanım süreleri, ultra taşınabilirlik sunan yapıları, etkileyici performans ve tasarım özellikleri ile dikkat çeken Acer Swift serisi dizüstü bilgisayar modelleri ile tatilde ne konforunuzdan ne de bilgisayarda olan işlerinizden ödün vermeyeceksiniz.
Devamını oku