SASA, güvenlik altyapısını Trend Micro çözümleriyle yeniledi

SASA, tüm bilişim altyapısının ve son kullanıcıların güvenliğini Trend Micro çözümleriyle sağlıyor

Polyester, elyaf filament, polyester bazlı polimerler, ara ve özellikli ürünler arasında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan SASA, tüm bilişim altyapısının ve son kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için bulut güvenliği alanında dünyanın lider şirketlerinden Trend Micro’nun çözümlerini tercih etti. Şirket, Trend Micro Deep Security™, Trend Micro Deep Discovery™ Email Inspector, Deep Discovery™ Inspector ve Apex One™ ile son kullanıcılardan sunuculara ve diğer ağ donanımlarına kadar şirket genelinde uçtan uca bir güvenlik elde etti.


Son dönemde pandeminin de etkisiyle siber saldırılar dünya genelinde tüm işletmeler ve devlet kurumları açısından en büyük tehditlerden biri haline geldi. Siber saldırılar nedeniyle birçok şirket bilgi ve maddi kayıpların yanı sıra itibar kaybıyla da karşılaşıyor. Bu nedenle bilişim altyapısının güvende tutulması ve siber saldırılara karşı korunmasının işletmeler açısından büyük önem taşıdığını belirten SASA BT Müdürü Ali Dilbas, “Siber güvenlik, bilişim sistemlerimiz için en önemli ve birincil önceliğe sahip konulardan biri. Trend Micro’dan önce konsolidasyon sağlamakta güçlük çekiyorduk. Birden çok üreticinin ürününü konumlandırıp bunları yönetmek çok zordu ve çok fazla efor gerektiriyordu. Bizim için hem iş gücü kaybı hem de önemli bir maliyet anlamına geliyordu. Bu nedenle birbiri ile tam entegre çalışan, homojen ve tümleşik bir çözüm arayışına girdik. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Trend Micro çözümlerini tercih ettik” dedi.


Siber güvenlik Türkiye ekonomisi açısından büyük önem taşıyor


İşletmeler açısından büyük kayıplara neden olan fidye yazılımları, oltalama, zararlı yazılımlar ve diğer siber tehditler artarak işletmeleri olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Tüm dünyaya yayılan COVID-19 salgınının siber tehditlerin daha da artmasına neden olduğunu belirten Trend Micro Genel Sektör Satış Lideri Emirhan Aşcı, “Siber saldırganlar salgının neden olduğu krizi çevrimiçi ortamlarda bir saldırı ve tehdit malzemesi olarak kullanıyor. Evden ve uzaktan çalışma gibi yöntemlerin yaygınlaşması, dijital dönüşüm süreçlerinin olması gerekenden çok daha fazla hızlanması işletmeleri ve çalışanları büyük bir risk altında bırakıyor. Bu nedenle dijital dönüşüm süreçlerini hızlandıran işletmelerin siber güvenliği ayrı olarak ele almaları ve öne çıkarmaları büyük önem taşıyor. Artan siber tehditlere karşı Trend Micro çözümlerini tercih eden SASA, altyapısını daha güvenli hale getirerek savunmasını güçlendirdi. Bu zorlu dönemde SASA gibi ülkemiz ekonomisi açısından kritik önem taşıyan şirketlerin yanında olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Türkiye’deki işletmeleri siber saldırılara karşı daha güvenli hale getirmek için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Ayrıca bu projemizde Trend Micro yetkili iş ortağımız VData Bilgi Teknolojileri entegrasyon sürecini uzman ekipleriyle çok iyi yönetti ve sürekli yanımızda oldu. Şirketim ve ekibim adına bu projede emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.


Trend Micro çözümleriyle üst düzey güvenlik sağlandı


Trend Micro çözümleriyle birlikte şirketin daha öne yaşadığı entegrasyon, yönetim zorlukları ve diğer sorunlar ortadan kalktı ve güvenlik düzeyi önemli ölçüde arttı. Yeni çözüm sayesinde BT ekibi olarak geceleri daha rahat uyuduklarını ifade eden Dilbas, “Trend Micro en çok güvendiğimiz şirketlerin başında geliyor. Siber güvenliğin hayati önem taşıdığı günümüzde yönetim kolaylığı, merkezilik ve çözümlerin birbiriyle entegre bir şekilde çalışıyor olması sayesinde yönetim için nitelikli çalışanların harcadığı zamanı önemli ölçüde azalttık.” dedi.

Trend Micro çözümleriyle önemli avantajlar elde eden şirket, önümüzdeki dönemde özellikle EDR ve IPS çözümlerine yatırım yapmayı planlıyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Trend Micro, Güvenlik Çözümlerinde Data Market’le İş Birliğine Gidiyor

Sonraki haber

Kobi’ler Üretime ve Ürün Geliştirme Devam Etmeyi Hedefliyor

İlginizi çekebilir

Micro Focus Türkiye’den Amerika’ya Üst Düzey Yönetici Ataması

Micro Focus International İş Stratejileri ve Pazara Gidiş Dönüşüm Direktörü Deniz Kırca, bölgede elde ettiği başarılarının bir sonucu olarak Micro Focus’da BT Operasyon Yönetimi Dönüşüm ve Strateji Liderliğine atandı. Yeni görevini Micro Focus’un ABD Texas Dallas’taki ofisinden yürütecek olan Kırca, Micro Focus global ekibinin kilit bir üyesi olarak pazara gidiş dönüşümünün yol haritasını oluşturarak daha etkili bir organizasyona geçilmesini sağlayacak.
Devamını oku