Sensormatic, AR-GE Merkezi Oldu

Türkiye’nin lider elektronik güvenlik ve iş zekası entegratörlerinden Sensormatic’in, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın araştırma, geliştirme ve tasarım faaliyetlerini desteklemek üzere yürüttüğü programa yaptığı başvuru kabul edildi. Sensormatic artık resmi bir AR-GE Merkezi statüsü kazandı.

Müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda geliştirdiği yenilikçi çözümlerle katma değerli hizmet sunan ve rekabette farklılaşan Sensormatic, 2016 yılından bu yana hız kazanan araştırma geliştirme çalışmalarını Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen AR-GE Merkezi statüsü ile belgelendirdi. Sensormatic Güvenlik Hizmetleri COO’su Asım Akın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, almaya hak kazandıkları AR-GE Merkezi Belgesi sayesinde artık daha rekabetçi ve katma değeri yüksek çözümler üreten bir şirkete dönüşeceklerini söyledi. Geliştirecekleri yeni güvenlik ve iş zekâsı çözümleri ile dünyanın daha güvenli hale gelmesi için daha çok katkı sağlayacaklarını belirten Akın, “Müşterilerimizin akıllı önleyici güvenlik çözüm ortağı olma hedefimize bir adım daha yaklaştık” diye konuştu.

Sensormatic Güvenlik Hizmetleri COO’su Asım Akın


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın öngördüğü şartları karşılayarak AR-GE Merkezi Belgesi aldıklarını vurgulayan Akın, “Genel eğilimin aksine biz ticarileşmiş 4 AR-GE projemizle başvuru yaptık ve bakanlıktan kabul alan iki firma arasında yer alma başarısını gösterdik” dedi.

“AR-GE’de de liderliği bırakmayacağız”

2016 yılından bu yana 170 farklı müşteri için 300’ün üzerinde yazılım ve donanım geliştirme projesini hayata geçirdiklerinin altını çizen Akın, sözlerine şöyle devam etti: “Kazandığımız yeni resmi AR-GE statüsü sayesinde üniversitelerle de iş birliği yaparak faaliyetlerimizi genişleteceğiz. Sunacağımız yenilikçi çözümlerle sektördeki lider konumumuzu güçlendirmeyi hedefliyoruz. İnsan odaklı, gelişmiş teknolojik altyapıya sahip, ihtiyaca özel kurgulanabilen, sürdürülebilir çözümlerimize yenilerini ekleyecek, rekabet gücümüzü artıracak ve müşterilerimize sunduğumuz faydayı artıracağız. İnovasyon tutkumuz ile müşterilerimizin farklı bir dünya görmesini sağlayacağız. Bu güzel gelişme ile güçlenen ailemizin önünde yeni bir kulvar bulunuyor ve sorumluluklarımız artıyor. Bu alanda da lider olmayı hedefliyoruz.”

Total
0
Shares
Önceki haber

Teleperformance’ta Satış ve Pazarlamaya Deneyimli Lider

Sonraki haber

Uzaktan Çalışanlar İçin Sorunsuz, Hızlı ve Kesintisiz İnternet Deneyimi

İlginizi çekebilir

Acer Yeni Predator Helios Dizüstü Oyun Bilgisayarlarını Türkiye’de satışa sundu

Acer, CES 2023 döneminde tanıttığı iki güçlü Predator Helios dizüstü oyun bilgisayarı Predator Helios 16 ve Predator Helios 18’i Türkiye’de satışa sunduğunu duyurdu. Tamamıyla yenilenmiş tasarımlara ve yükseltilmiş termal özelliklere sahip olan dizüstü bilgisayarlar, birinci sınıf iyi bir oyun bilgisayarında olması gereken tüm özellikleri taşıyorlar. Predator Helios 16 ve Predator Helios 18 en yeni 13. Nesil Intel Core mobil işlemciler ve NVIDIA GeForce RTX 40 Serisi GPU’lardan güç alıyor.
Devamını oku