Siber Güvenlik Firmasının Kullanıcı Bilgileri Ele Geçirildi

Siber Güvenlik alanında çalışan Comodo’nun 245.000 kullanıcısına ait bilgiler, bir güvenlik açığı sebebiyle, ele geçirildi.

Siber Güvenlik alanında hizmet veren Comodo, forum uygulaması vBulletin’in açığı sebebiyle zor durumda kaldı. Comodo destek forumunda, yaklaşık 245.000 forum kullanıcısının bilgilerinin ele geçirildiğini duyurdu.  

Popüler bir forum uygulaması olan vBulletin’in kodlarında bir açık olduğu 23 Eylül tarihinde duyuruldu ve iki gün sonra ise bu açığı kapatacak bir güncelleme yayınlandı. Bir siber güvenlik markası olan Comodo ise, yayınlanan güncellemeyi hemen yapmamış gözüküyor. Güncellenmenin yayınlanmasından 4 gün sonra, firmanın forum bölümü ele geçirilerek, kullanıcıların bilgilerine ulaşıldı. 

Firma Gerçekleşen Olayı Forum Sayfasında Duyurdu

Resmi forumda yapılan açıklamaya göre, açıktan yararlanan hacker kullanıcı isimleri, gerçek isimleri, e-mail adresleri ve kullanıcıların foruma bağlanmak için kullandığı IP adreslerini ele geçirmiş durumda. Açıklamada şifrelerin çalınmadığı söyleniyor, fakat kullanıcıların güvenlik açısından şifreleri değiştirmeleri öneriliyor.  

Çalınan bilgiler, oldukça büyük bir zarara sebep olacak şeyler olmasa da, siber güvenlik firmalarının da bu çeşit sorunlar ile karşılaşabileceğini görüyoruz. 

Total
0
Shares
Önceki haber

WhatsApp Kaybolan Mesajlar Özelliğini Getiriyor

Sonraki haber

Google Şifre Güvenliği İçin Önlemleri Arttırıyor

İlginizi çekebilir