Siber güvenlik sektörü Hacktrick 2022 Konferansı’nda buluşuyor

Türkiye’nin en büyük siber güvenlik konferansında siber güvenlik meraklıları, Türkiye’nin her yanından güvenlik araştırmacıları ile buluşuyor.

BTK’nın destekleriyle Blackbox Security ekibi, Prisma CSI ve Siber Kulüpler Birliği tarafından düzenlenecek Türkiye’nin en büyük siber güvenlik konferansı Hacktrick 2022, siber güvenlik sektöründe önde gelen isimleri, kurumları ve şirketleri sektör ile 27-29 Mayıs 2022 tarihlerinde bir araya getirecek.

2014 yılında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde “Üniversiteler Arası Siber Güvenlik Zirvesi” sloganıyla başlayan Hacktrick Siber Güvenlik Konferansı, her yıl binlerce kişinin katılımıyla özel sektörün, devlet kurumlarının ve üniversitelerin siber güvenlik çerçevesinde buluşmasını sağlıyor. Önceki yıllarda Octosec ekibi tarafından düzenlenen, 2 günün eğitime 1 günün konferansa ayrıldığı Türkiye’nin en kapsamlı siber güvenlik etkinliği, pandemi sonrası verilen aranın ardından bu yıldan itibaren Blackbox Security ekibi, Prisma CSI ve Siber Kulüpler Birliği tarafından BTK ve BTK Akademi ev sahipliğinde düzenlenecek. 27-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek ve 30’dan fazla konuşmacı ve eğitmenin yer alacağı etkinliği 2 bin 500’den fazla katılımcının takip etmesi bekleniyor.

İlk gün konferans, sonraki iki gün eğitim

Kamu, özel sektör ve akademik camiayı siber güvenlik çatısı altında toplamayı hedefleyen etkinlik, pratik ve teorik güvenlik çalışmalarını katılımcılarla paylaşmak üzere organize ediliyor. İlgililere eğitimler, teknik sunumlar ve birbirinden eğlenceli yarışmalarla, bilgi dolu ve eğlenceli zaman geçirmesi hedefleniyor. Bu yılki etkinliğin ilk gününde katılımcılar konferanslara katılarak güncel konularla ilgili alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan sunumları dinleyebilecek. Etkinliğin bu yıl öne çıkacak konuları arasında blokzincir güvenliği, bulut güvenliği, siber suçlar, ulusal güvenlik gibi konular var.

Etkinliğin ikinci ve üçüncü gününde ise katılımcılar birbirinden faydalı güvenlik eğitimleri alabilecek. Mobil uygulama güvenliğinden ağ ve web uygulamaları güvenliğine kadar birçok güncel konu başlığı ile ilgili 20’den fazla sınıfta 400 saati aşkın güvenlik eğitimi gerçekleşecek. Bu yılki eğitimlerin sponsorları arasında dünyanın en gelişmiş ve en kapsamlı adli bilişim çözümlerini geliştiren şirketlerinden olan Binalyze da yer alıyor. Giriş seviyesinden ileri seviyeye kadar birçok teknik eğitimin ücretsiz olarak siber güvenlik meraklılarına sunulacağı etkinlikte Binalyze, Digital Forensics and Incident Response (DFIR) eğitimine içerik sponsoru olacak. Kariyerlerinde önemli bir adım atacak olan eğitim katılımcılarına Binalyze AIR deneme sürümü ücretsiz olacak sunacak. Öte yandan eğitim sırasında da katılımcıların Forensics çalışmalarında kullanabilmeleri için Binalyze AIR çözümü sunulacak.

Total
0
Shares
Önceki haber

Perakendecinin Elektronic Güvenlik Çözümlerini Satın Alma Kriterleri Değişti

Sonraki haber

Twitter’a 150 Milyon Dolar Ceza: Kullanıcılarını Kandırarak Verilerini Sattı!

İlginizi çekebilir

Bu Yaz Tatilcilerin Tercihini ‘Akıllı Teknolojiler’ Belirleyecek

Turizm sektörünün temel taşlarından olan oteller, yaz dönemiyle birlikte misafirlerini ağırlamayı bekliyor. Pandemi nedeniyle güvenlik ihtiyaçlarının en az hijyen kadar ön plana çıkacağı bu dönemde; otel misafirlerini ve çalışanları termal kameralar, temassız geçiş kontrol sistemleri, sosyal mesafe ve yoğunluk ölçüm sistemleri koruyacak.
Devamını oku

Fidye yazılımlarına karşı küçük işletmeler için en etkili çözümler

Güvenlik konusunda sınırlı kaynakları sebebiyle siber saldırıların hedefi haline gelen küçük işletmeler, Zyxel’in sunduğu etkili çözümlerle özellikle fidye yazılımı saldırıları karşısında maksimum ağ güvenliği elde edebiliyor. Zyxel güvenlik duvarı ATP 100 (Advanced Threat Protection), küçük işletmelerin veri ağlarını güvence altına alırken, USG FLEX 100 çözümü ise tüm güvenlik ihtiyaçlarına cevap vererek iş sürekliliğini garanti altına alıyor.Küçük işletmeler her iki çözümü de bulut tabanlı ağ yönetimi olan Nebula üzerinden kolayca yönetebiliyorlar.
Devamını oku