Şirketlerin siber direnci CyberRes Galaxy ile artacak

Hızlı dijitalleşmeyle her kurum siber risklere daha açık hale geldi. Micro Focus’un iş kolu CyberRes de şirketlerin siber direnç geliştirmesi için CyberRes Galaxy adını taşıyan özel bir platform hayata geçirdi. CyberRes Galaxy, siber güvenlik yöneticilerinin tehditleri en hızlı şekilde tespit etmelerine ve aksiyon almalarına yardımcı oluyor.

Dünya Ekonomik Forumu’na göre 2022 yılında siber saldırılar tüm ülkeler ve şirketler için en önemli riskler arasında olmaya devam edecek. Forum’un hazırladığı “Global Riskler 2022” raporunda uzmanlar, “Siber tehditler artık onları etkili şekilde yönetme yeteneğimizden daha hızlı büyüyor” diyor ve her şirket ve kurumun siber direnç yakalaması için harekete geçmesi gerektiğine dikkat çekiyor.


Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Micro Focus’un iş kolu CyberRes de şirketlerin siber direnç geliştirmesi için CyberRes Galaxy adını taşıyan özel bir platform hayata geçirdi. Platform, siber güvenlik yöneticilerinin, işlerine yönelik tehditleri hızlı bir şekilde görmelerini sağlarken, kuruluşların iş süreçlerini güvence altına almalarına ve işlerini büyütmeye odaklanmalarına yardımcı oluyor.

Hızlı aksiyona geçme ihtiyacı doğdu


Pandemiyle birlikte dijitalleşmenin hızlanması ve makine öğrenmesi, IoT, yapay zeka ve blokchain gibi teknolojilerin hızla iş süreçleriyle birleşmesi, şirketlerin siber saldırılara daha açık hale gelmesine yol açtı. Bilişim güvenliği yöneticilerinin de güvenlik tehditlerini hızlı şekilde analiz etme ve aksiyona geçme ihtiyacı doğdu. CyberRes Galaxy de kuruluşların siber risklerini üst düzey bir yönetim bakış açısından görmelerini, hızla analiz etmelerini ve proaktif bir şekilde siber direnç önlemlerini uygulamalarını amaçlıyor.

Üst düzey verimlilik sağlarken maliyetleri düşürüyor


CyberRes Galaxy’de ilk adım platforma kayıt olmak. Platform, şirketlerin profilini kullanarak risk oluşturabilecek tehditleri ortaya koyuyor. Kullanıcının dijital risk profili tehditlerle eşleştiriliyor. Tehditleri; sektörleri, bölgeleri ve önemli küresel olaylarla ilişkilendiren platform, müşterilerin bu tehditlere karşı daha hazırlıklı olmalarına olanak sağlıyor. Örneğin Galaxy kullanıcısı şirketler, bölgelerinde yakın zamanda gerçekleşecek olaylar hakkında sorgulama yapabiliyor. Ayrıca Galaxy, üst düzey yöneticilere, kurumsal direktörlere ve temel iş paydaşlarına siber güvenliğin rolüne ilişkin görünürlük sağlayacak bir dijital iletişim programını da içeriyor. Micro Focus müşterileri, iş gereksinimleriyle ilişkilendirilmiş aktif siber savunma için Galaxy’yi doğrudan ArcSight ile entegre ederek deneyimi zenginleştirebiliyor. Bu tehdit hizmeti, riske açıklığı sınırlamak, zamanında alınacak aksiyonları desteklemek ve daha iyi uçtan uca görünürlük sağlamak için ArcSight müşterilerini eyleme geçirilebilir, sektöre uygun siber savunma yeteneği kazandırıyor.
CyberRes Galaxy, kullanıcılarına iş süreçlerinde üst düzey verimlilik sunarken, operasyonel maliyetlerin düşürülmesini sağlıyor.

Değişen riskleri saptıyor, sistemleri geliştiriyor


CyberRes Galaxy’nin güvenlik yöneticilerine işletmelerinin karşı karşıya olduğu tehditleri anlamlandırmaları için yepyeni bir yöntem sunduğunu belirten CyberRes Genel Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı John Delk, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Platform sayesinde güvenlik yöneticileri olası riskleri derin bir iç görü değerlendirmesiyle ortaya koyabiliyor. Siber suçların hızla arttığı bir dönemde güvenlik yöneticileri kuruluşlarıyla ilgili tehditleri hızla tespit edip işletmelerini koruyabiliyor. Platformla, değişen riskleri saptamak, güvenlik sistemlerini yeni risklere göre geliştirmek mümkün oluyor.”

İç görüye dayalı eylem planı

PwC’nin Siber Güvenlik Lideri ve Ortağı Umang Handa da sektörleri ve bölgeleri ne olursa olsun, kuruluşlar için siber güvenliğin ve siber direncin öneminin artmaya devam edeceğini söylüyor. Daha önce benzeri görülmemiş ölçekte gerçekleşmekte olan büyük dijital dönüşümle siber güvenlik ve siber dirence duyulan gereksinimin artmaya devam edeceğini dile getiren Handa, “Sektörün ihtiyacı olan şey; liderlerin, güvenlik yöneticilerinin, güvenlik operasyonu, BT operasyonu ve iç denetim ekiplerinin; kuruluşlarının genel siber savunmasını sağlamlaştırmak üzere iç görüye dayalı eylem planlarını oluşturabilecek, en son tehditleri görebilecekleri bir platform” diyor.

https://www.cybertalk.org/2022/01/11/world-economic-forum-reports-on-ever-expanding-threat-landscape/
Total
0
Shares
Önceki haber

Zyxel’in 5G destekli ürünleri artık Nebula bulut platformu üzerinden yönetilebilecek

Sonraki haber

Vertiv RISE İş Ortaklığı Programına Katıldı

İlginizi çekebilir

OMIX, 360 derece teknolojik bir yaşam biçimi sunuyor

OMIX, akıllı cihaz üreten ya da satan bir marka olmanın ötesinde, rekabetçi fiyatlarla teknolojiyi mümkün olduğunca daha fazla insanın hayatına entegre etmeyi hedefliyor. Yeni akıllı telefonlarını ve AIoT ürünlerini tanıttığı en son lansmanın teması olan "Teknolojiyi Mix'le!" söyleminden de yola çıkarak sunan OMIX, kullanıcılarına, “Önce hayatına teknolojiyi mix'le, sonra da aldığın her bir OMIX ürününü birbirine mix'le” diyor. Singapurlu şirket bu mottodan yola çıkarak sunduğu yenilikçi ürünlerle kullanıcılarına kolaylık, konfor ve daha teknolojik bir yaşam biçimi sunuyor.
Devamını oku