Skype, Video Konferanslar için Giriş Yapma İhtiyacını Kaldırıyor

Zoom’un kullanıcı gizliliğini tehlikeye atan siber güvenlik zaaflarına karşı alternatif arayanlar için Skype seçenek olabilir.

Microsoft’un sahibi olduğu Skype uygulaması, video konferans gerçekleştirmek isteyenlerin giriş bilgilerine sahip olması ya da kaydolmak ihtiyacını ortadan kaldıran yeni bir çağrı özelliği getirdi. Zoom’a benzer bu yeni özelikle kullanıcıların herhangi bir uygulama indirmesi ya da sisteme kaydolması gerekmiyor.

Skype’ın Meet Now olarak adlandırılan özelliği ek yazılım ve giriş bilgilerine ihtiyaç duymadan hızlı biçimde video konferanslar gerçekleştirmeyi mümkün kılıyor. Kullanıcıların tek yapması gereken Skype web sayfasına giderek bir video konferans ayarlamak ve konferansa katılmasını istediği kişilere davetiye göndermek.

Halihazırda Skype uygulaması bulunanlar da benzer şekilde Skype hesabı olanları ya da olmayanları Meet Now özelliğiyle hızlı biçimde video konferansa davet edebilecekler. Video konferans linkinin bir geçerlilik tarihi bulunmuyor ve video aramalarda herhangi bir şekilde fonksiyonel kısıtlamalar içermiyor. Dilenirse konferanslar, 30 gün boyunca muhafaza edilecek şekilde kayıt altına alınabiliyor.

Kaynak

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite