Snapchat 2019’a Büyümeyle Başladı

Snapchat bir yıllık gerilemenin ardından 2019’un ilk çeyreğinde büyüme gösterdi ve günlük 190 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.

Snapchat tarafından yayınlanan 2019 ilk çeyreği raporuna göre , 2018 sonunda günlük 186 milyon aktif kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformu %2 büyüme göstererek 2019 ilk çeyreğinde günlük 190 milyon kullanıcıya erişmiş durumda. Bu rakam geçtiğimiz yıl aynı dönemde 191 milyondu.

Android platformu için tamamen yeniden yazılan uygulama bu sayede birinci çeyrekte, geride bıraktığımız 5 çeyreklik döneme oranla daha fazla kullanıcıyı kendine çekebildi. Yıldan yıla gelir artışını %39 oranına çıkaran Snap, 320 milyon dolar gelir elde etmiş durumda. Diğer yandan Snapchat bu çeyrekte 123 milyon dolar olan kaybın önümüzdeki çeyrek için 125 – 150 milyon dolar arasında olmasını bekliyor. Bunun sebebi olarak kullanıcı sayısındaki artışa bağlı olarak yükselen bulut bilişim kullanımı.

Dünya genelinde kullanıcı başına 0,97 dolar kazanan firma, Amerika’da 2,81 dolar kazanabiliyor. Bu yüzden Snap’in global arenada büyümesi esnasında reklam gelirini yükseltemezse, zararına bir ilerleme kaydedileceği öngörülüyor. Firmanın, trendleri pozitif yönde kullanabilmesine bağlı olarak, 2019 sonunda Snapchat’in karlılığa geçmesi hedefleniyor.

Kaynak: https://techcrunch.com

Total
22
Shares
Önceki haber

Tesla’nın Tamamen Otonom Aracı Trafikte Neler Yapıyor?

Sonraki haber

NASA, Roketle Göktaşına Çarpması İçin SpaceX’e 69 Milyon Dolar Ödedi

İlginizi çekebilir

Siber Güvenliksiz Dijitalleşme Yatırı Kurumların Bütçesine Zarar Veriyor

Dünyanın 50 ülkesinde 18 bin çalışanıyla 40.000 kurumsal müşteriye dijital dönüşüm hizmeti sunan Micro Focus, kurumları dijitalleşme ve siber güvenlik konusunda uyarıyor. Micro Türkiye ve Yunanistan Genel Müdürü Deniz Kırca, tehditlerin dijital olduğu yerde güvenliğin de dijital olması gerektiğini belirterek, şirketlerden sadece 3’te 1’inin yapay zeka ve otomasyon yatırımının yanında siber güvenliği de düşündüğünü söyledi. Kırca, siber güvenlik yatırımını gerçekleştirmeden yapay zeka ve otomasyon sistemine geçmenin şirketleri saldırıya daha açık hale getirdiğinin de altını çizdi. Banttan indirilemeyen bir otomobil için üreticilerin 10.000 Euro zarar ettiğini vurgulayan Kırca “Siber güvenliksiz yapay zeka ve otomasyon yatırımları bilançoya zarar olarak yazılıyor. Bu üç yatırımı birbirinden ayırmadan yapmak en iyi çözüm” dedi.
Devamını oku

Akıllı Asansör Entegrasyonu İle Verimlilik, Güvenlik ve Yönetim Kolaylığı Bir Arada

İzinsiz ziyaretçiler engelleniyor Kullanımı kolay olan bu sistem personelin veya bir ziyaretçinin izinsiz başka kata giriş çıkışını engelleyerek hem güvenlik açısından hem de zaman tasarrufu açısından fayda sağlıyor. En iyi asansör markaları ile yazılımsal entegrasyon kabiliyetine de sahip bu çözüm, önemli otel ve plaza projelerinde kullanılıyor.
Devamını oku