Sony Oyun ve Yemek Odaklı Bir Yapay Zeka Departmanı Açıyor

Sony Corporation, yapay zeka araştırma ve geliştirme üzerine çalışacak Sony AI organizasyonunun çalışmalarına başladı.

Çarşamba günü yapılan açıklama, Sony’nin yapay zeka üzerine odaklanmış bir departmanı için Japonya, Amerika ve Avrupa’da ofisler açacağını duyurdu. Bu ofislerde gerçekleştirilecek projeler oyun,sensörler ve gastronomi alanlarında olacak.

Teknoloji devi yaptığı duyuruda “Bu önemli projeler üzerinden geliştirilecek yeni yapay zeka teknolojileri Sony’nin gelecek yıllarda oyun ve sensör pazarındaki değerini daha da arttıracaktır.” açıklamasını yaptı. Ayrıca bu araştırmaların “Sony Group pazarlama departmanları ile işbirliği yapılarak” gerçekleştirileceği de söylendi.

Sony gastronomi alanına geçtiğimiz yıl Carnegie Mellon Üniversite ile birlikte gerçekleştirdikleri bir çalışma ile giriş yapmıştı. Yapay zeka ve robotik araştırma üzerine gerçekleşen ortak çalışmada araştırma ekibi “Yemek hazırlanması pişirilmesi ve servisinin optimize edilmesi” konusu üzerine çalışmıştı.

Sony bu alanı seçme sebebi olarak teknolojinin “karmaşık  yemek hazırlama görevlerini yerine getirmek için” bir robotun destek vermesinin endüstriye daha fazla fayda sağlayabileceğini düşündüğünü söylüyor. “Belki de sadece robotların yapabileceği pişirme yöntemleri vardır. Isı kontrolü ile alakalı bir şey olabilir. Belki de tam olarak ne zaman neyin uygulanacağını hesaplayabilir.”

Total
10
Shares
Önceki haber

Anker Eufy Robovac 11S Ürün İncelemesi

Sonraki haber

İndirim Dönemlerinde Alışverişçi Nasıl Davranmalı

İlginizi çekebilir

Google Xiaomi Ev Sistemlerinin Erişimini Geçici Süreliğine Durdurdu

Son yıllarda yaptığı başarılı işler ile teknoloji alanında güçlü bir isim haline gelen Xiaomi, güvenlik kameraları açığı nedeniyle sıkıntı yaşıyor. Google Nest Hub üzerinden kameralarına erişmeye çalışan kullanıcıların başka evlerden görüntüler görmesinin ardından, Google entegrasyonu geçici süreliğine iptal edildi.
Devamını oku

App Store 2020 Yılına Rekorla Başladı

Apple, mobil platformlar için uygulamaları sunduğu mağazası App Store hakkında yeni veriler paylaştı. Verilen rakamlara göre App Store ilk gününde getirdiği gelir oranında, geçtiğimiz yıla göre yüzde 20 artış göstermiş.
Devamını oku