Sony Walkman 40 Yaşına Bastı!

Nice senelere Walkman!

Çıktığı dönem büyük ses getiren ve müzik dinleme alışkanlığımızı değiştiren Sony’nin devrimsel ürünü Walkman, 40. yaş gününü kutluyor.

1 Temmuz 1979 tarihinde müzikseverlerle buluşan Walkman 2 kalem pille çalışıyorken, kasetçalar özelliği yanı sıra radyo kanallarına erişimi de mümkün kılıyordu. Marka yolculuğu 1981 ve Walkman II ve 1984 yılında Discman ile devam eden Walkman’in ilk sürümü 200 milyon adet satmayı başarmıştı.

Aslında ürünün adı Amerika ve Avrupa’da Sound-About olarak belirlenmişti ancak Sony’nin “tek marka” stratejisi ile Walkman adı tüm küresel markette kullanıldı.

Total
0
Shares
Önceki haber

Micro Focus “Bilişim 500” Listesine Kategori Liderliğiyle Girdi

Sonraki haber

Sensormatic, Bilişim 500’de Yine Zirvenin Sahibi Oldu

İlginizi çekebilir

Acil durumlarda çalışanların güvenliğini sağlayan çözüm

Elektronik güvenlik teknolojileri uzmanı Sensormatic, Acil Toplanma Yeri Yoklama Çözümü ile başta deprem olmak üzere afetlere ve acil durumlara karşı tüm iş yerlerini hazır hale getiriyor. Çözüm sayesinde olağanüstü durumlarda yaşanabilecek karmaşanın önüne geçilerek çalışan güvenliği sağlanıyor.
Devamını oku

Kimliklerin Yönettiği Çağ ve Tutarlı ve Kapsamlı İçeriğin Gücü

Günümüzde doğru zamanda doğru soruları sormak ve doğru yanıtları alabilmek hiç olmadığı kadar önemli. Bu da kimliği tanımlayan bilgilere olan ihtiyacı ve önemi tekrar hatırlatıyor bize... Doğru kişilerin (aynı zamanda nesnelerin) doğru bilgilere erişim sağlayabilmesi için ise kimlikleri tanımladığımız bilgilerden güç alan bir yaklaşım benimsemek şart...
Devamını oku