Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı

Sony’de Bir Dönemin Sonu

Sony’nin eski CEO’su Kazuo Hirai 35 yıllık hizmetinin ardından emekli oluyor.

Elektronik devinin son yıllardaki sıkıntılı gidişatına bir dur diyen isimlerden birisi olan Sony’nin tecrübeli yöneticisi Kazuo Hirai, firmada geçirdiği 35 yılın ardından emekliye ayrılıyor.

2012 yılında Sony CEO’su olarak atanan Hirai, elektronik devinin pazardaki iyi günlerine geri dönmesi için çalışmıştı. 2018 Nisan ayında CEO’luk koltuğunu devrederken, Hirai ve CFO Kenichiro Yoshida uyguladıkları “Tek Sony” politikasıyla verimsiz departmanları küçülterek, Sony’i yeniden kârlı iş yapar hale getirmeyi başarmıştı. Bir dönem Hirai’nin başında olduğu PlayStation departmanı, Sony’nin bu uyanışında büyük bir rol sahibi oldu.

Hirai yaptığı açıklamada 35 yıllık süreçte kendisine destek olan tüm çalışan ve paydaşlarına teşekkürlerini sunarken, Sony’nin yönetim ekibi tarafından kıdemli danışman olarak kabul gördüğünü ve talep edildiği şekilde danışmanlık hizmeti vereceğini dile getirdi.

Kaynak:https://techcrunch.com

Total
1
Shares
Önceki haber

Geleceğin Okulları IoT ile Şekillenecek

Sonraki haber

Facebook ve Twitter Neden Blockchain’in Peşinde?

İlginizi çekebilir

Güvenliği Tartışılırken Kripto Para İşlemi İçin ATM’ler Dünyayı Sallıyor

Güvenirliği ve yatırım aracı olup olmadığı konusunda spekülasyonların ardı arkası kesilmeyen kripto paralar hakkında bir diğer görüş ise geleceğin para biriminin bugünden hayata geçtiği yönünde. Hakkındaki söylentiler dile getiriledursun, bu sürede kripto paralar hem yatırımcısına çok kazandırdı, hem de fiziki paralar gibi dünya çapında ATM’lerle işlem yapmaya başladı. Dünya çapında şu anda 72 ülkede tam olarak 7 bin 650 adet kripto para ATM’si 24 saat işlem yapıyor. Üstelik bu ATM’lerin sayısı 2015’ten beri artış kaydederek, kripto paraların bugünün ve geleceğin para birimi, yatırım aracı olduğuna dair görüşü haklı çıkarıyor.
Devamını oku