Sony’de Bir Dönemin Sonu

Sony’nin eski CEO’su Kazuo Hirai 35 yıllık hizmetinin ardından emekli oluyor.

Elektronik devinin son yıllardaki sıkıntılı gidişatına bir dur diyen isimlerden birisi olan Sony’nin tecrübeli yöneticisi Kazuo Hirai, firmada geçirdiği 35 yılın ardından emekliye ayrılıyor.

2012 yılında Sony CEO’su olarak atanan Hirai, elektronik devinin pazardaki iyi günlerine geri dönmesi için çalışmıştı. 2018 Nisan ayında CEO’luk koltuğunu devrederken, Hirai ve CFO Kenichiro Yoshida uyguladıkları “Tek Sony” politikasıyla verimsiz departmanları küçülterek, Sony’i yeniden kârlı iş yapar hale getirmeyi başarmıştı. Bir dönem Hirai’nin başında olduğu PlayStation departmanı, Sony’nin bu uyanışında büyük bir rol sahibi oldu.

Hirai yaptığı açıklamada 35 yıllık süreçte kendisine destek olan tüm çalışan ve paydaşlarına teşekkürlerini sunarken, Sony’nin yönetim ekibi tarafından kıdemli danışman olarak kabul gördüğünü ve talep edildiği şekilde danışmanlık hizmeti vereceğini dile getirdi.

Kaynak:https://techcrunch.com

Total
9
Shares
Önceki haber

Geleceğin Okulları IoT ile Şekillenecek

Sonraki haber

Facebook ve Twitter Neden Blockchain’in Peşinde?

İlginizi çekebilir

Salgında Fiziki Parayı Unuttuk, Ödemeleri Online ve Temassız Yaptık

POS cihazları, veri merkezi, network ve sanallaşma alanında lider hizmet şirketi Teknoser’in Genel Müdürü Ozan İnan, Covid-19 salgını döneminde ödeme sistemlerinin yaşamın devam etmesi için en kritik öneme sahip sektör olduğunu söyledi. Evde kal zamanlarında e-ticaretin ve yemek siparişlerinin online, temassız ve QR ile ödeme sayesinde sorunsuz yaşandığını anlatan İnan, “Salgın döneminde fiziki parayı kullanmayı unuttuk. Ödemeleri online ve temassız yaptık” dedi. Ödeme sistemlerinin 2020’de büyük yatırımlar aldığını ve altyapısını da geliştirdiğini anlatan İnan, sektördeki büyümenin aralıksız süreceğini kaydetti.
Devamını oku

Nike Ayağınızı Dijital Olarak Ölçerek Uygun Ayakkabıyı Bulmanızı Sağlayacak

Spor giyim ürünlerinde öncü markalardan olan Nike, teknoloji alanındaki yatırımlarıyla da dikkat çekiyor. Geçtiğimiz yıl akıllı ayakkabı teknolojisiyle dikkat çeken firma bu kez de Nike Fit isimli dijital uygulamasıyla gündeme geldi. Amsterdam’da düzenlenen sunumda sahneye çıkan Nike Dijital Ürünler Başkanı Michael Martin, tüketicilerin doğru ayakkabıyı tercihinde katkı sağlayacak olan Nike Fit isimli uygulamayı tanıttı. ABD’de nüfusun %60 oranında yanlış ayakkabı numarası kullandığını belirten Martin, bunu geleneksel ölçüm yöntemlerinin yetersizliğine bağladı. Bilgisayar görüşü, veri bilimi, makine öğrenmesi ve yapay zekadan faydalanan Nike Fit isimli tarayıcı sadece birkaç saniye içerisinde ayağın 13 farklı noktasından topladığı verilerle uygun bir ölçüm çıkararak tüketicinin ayakkabı seçiminde fayda sağlıyor. Nike Fit uygulaması ayak ölçünüzü ileride yapacağınız alışverişler için kayıt altına alıyor ve misafir bölümünde sizin dışınızda bu özellikten faydalanmak isteyenler için ek kayıtlar oluşturabiliyor. Uygulama aynı zamanda müşterilerin mağaza görevlileriyle etkileşime geçmesi ve satın almak üzere oldukları ayakkabı hakkında daha fazla bilgi edinmesine de yardımcı oluyor.
Devamını oku