Sosyal Medya Devlerinden Trump’ın Hesaplarına Engel!

Son seçimleri kaybetmesinin ardından yaptığı açıklamalarla taraftarlarınn ABD Kongre Binası’na saldırmasını tetikleyen Donald Trump’ın sosyal medya hesapları askıya alındı.

Amerika’da dün Trump taraftarlarının ABD Kongre Binası’na baskın düzenlemesinin yankıları halen devam ediyor. Donald Trump’ın bir sosyal medya mesajında baskın düzenleyen gruba sevgi mesajı göndermesi ve ardından seçimlerde hile olduğu iddialarını sürdürmesi ardından Twitter, bir dizi kuralı ihlal ettiği gerekçesiyle Trump’ın hesabını askıya aldı. Twitter sözcüsü, şayet Donald Trump açıklamalarını kaldırmazsa, herkesin iyiliği için hesabın kilitli kalmaya devam edeceğini bildirdi.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1346912780700577792

Benzer bir hamle de Facebook’tan geldi. Donald Trump, devam eden şiddet eylemlerinin oluşturabileceği riski azaltmak amacıyla 24 saat sürecince Facebook’tan uzaklaştırıldı. YouTube ise topluluk üzerinde olumsuz etkiye sebep olabilecek videoları kaldırdı.

Yaşanan olaylar esnasında Trump taraftarları güvenlik güçleriyle karşı karşıya gelirken, 4 gösterici hayatını kaybetti ve 52 kişi gözaltına alındı.

Total
0
Shares
Önceki haber

Teleperformance Türkiye’de Yerel Operasyonlar Kartal Tıknaz’a Emanet

Sonraki haber

Yapay Zeka E-Ticaretin DNA’sını Değiştiriyor!

İlginizi çekebilir