Söylenti: 2020 Yılında 5G Destekleyen 3 iPhone Modeli Çıkacak

Dünyanın önde gelen Apple analistlerinden olan Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2020 yılında akıllı telefon pazarı stratejisine dair öngörülerini paylaştı.

Apple ürünleri hakkında bulunduğu doğru öngörülerle tanınan Ming-Chi Kuo, yatırımcılara sunduğu raporunda 2020 yılında 5G destekli 3 farklı iPhone modelinin piyasaya çıkacağını belirtti. Kuo’nun raporuna göre çıkacak iPhone modelleri 5,4 inç, 6,1 inç ve 6,7 inç büyüklükte OLED ekranlara sahip olacak.

Daha önce çıkacak üç üründen ikisinin 5G desteğine sahip olacağını söyleyen Kuo, Android’in marketteki hakimiyetini kırmak açısından 2020 yılında çıkacak tüm modellerine 5G desteği getirecek. Son olarak Intel’in akıllı telefon modem işini satın alan Apple’ın 5G destekli iPhone çalışmalarına daha fazla odaklandığı söyleniyor.

Rapora göre her üç model de mmWave ve Sub-6GHz olmak üzere ikiye ayrılan 5G teknolojilerine destek verecek. 5G teknolojilerinde en hızlısı olarak kabul edilen mmWave protokolü daha çok şehirleşmenin güçlendiği modern alanlarda işlevsel olarak çalışırken, kırsal ve banliyö bölgelerinde düşük bantlı sub-6GHz kullanılacak.

Apple 2020 yılında çıkacak 5G destekli iPhone modellerinde Qualcomm çiplerinden faydalanacak. Kendi imzasını taşıyan çiplerle geliştirilen iPhone modellerinin ise 2021 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Göz Kırparak Yakınlaştırma Yapabildiğiniz Robotik Lens Geliştirildi

Sonraki haber

Çinli E- Ticaret Devi Alibaba Kendi İşlemcisini Geliştiriyor

İlginizi çekebilir

Bilkom ile Dünya TV Devi TCL Güçlerini Birleştirdi

Türkiye’de elektronik perakendenin lider dağıtıcısı Bilkom, Dünyanın ikinci en büyük TV üreticisi TCL ile akıllı televizyon pazarında güçlerini birleştirdi. Türkiye’de üretilen ilk televizyonlar, Vatan ve Mediamarkt mağazalarının yanı sıra Hepsiburada, Trendyol, Gittigidiyor ve n11 gibi e-ticaret platformlarında Bilkom Güvencesiyle satışa sunuldu.
Devamını oku