Söylenti: iPhone 12, 12 Ekim Tarihinde Tanıtılacak

Son dedikodulara göre yeni Apple Watch ve iPad Eylül ayında tüketicilerle buluşacakken, iPhone 12’nin çıkışı Ekim ayına sarkacak.

Apple, 2012 yılından bu yana yeni model iPhone’ları Eylül ayında tanıtmış ve piyasaya sürmüştür. Ancak bu yıl pandeminin etkisiyle üretim ve tedarikte yaşanan problemler yeni model iPhone’un çıkış tarihini geciktirecek.

Apple halihazırda yapmış olduğu açıklama ile yeni iPhone’ların beklenenden birkaç hafta geç satışa sunulacağını belirtmişti. Apple sunumları ve ürünleri konusunda vermiş olduğu doğru sızıntı bilgilerle tanınan John Prosser, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda yeni Apple Watch ve iPad modellerinin 7 Eylül tarihinde satışa sunulacağı, merakla beklenen iPhone 12’nin ise 12 Ekim tarihinde tanıtılıp, 19 Ekim tarihinde satışa sunulacağı belirtiliyor.

Proser ayrıca Apple’în iOS işletim sistemi adının iPhoneOS olarak değişeceğini de öne sürmüştü. Apple kanadından şu ana değin bu konuya ilişkin bir açıklama yapılmazken, Proser’ın çıkış tarihleri konusunda bugüne kadar verdiği bilgilerde hiç yanılmadığı biliniyor.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite